Rokometaši nadaljujejo boje za prvaka. Najbolj zanimiva tekma je bila že v petek v Ribnici, kjer aktualni prvaki iz Celja niso slavili zmage, čeprav so imeli v drugem polčasu že pet golov naskoka (16:21). Odlično formo so pokazali Velenjčani, ki so visoko premagali Koprčane. Zanimivo je tudi v boju za obstanek, kjer so na zadnje mesto po še enem porazu prikovani rokometaši iz Ivančne Gorice. »Za nas je bila to skoraj odločilna tekma. V prvem polčasu smo držali priključek, nato pa so nam Dobovčani pobegnili. Smo v težkem položaju, vendar se bomo borili še naprej,« je dejal Luka Zafran, trener Ivančne Gorice.

Izidi, končnica za prvaka, 3. krog: Riko Ribnica – Celje Pivovarna Laško 29:29 (12:15), Gorenje Velenje – Koper 2013 28:21 (15:8), Maribor Branik – Urbanscape loka 33:21 (15:8); končnica za obstanek, 3. krog: Jeruzalem Ormož – Trimo Trebnje 27:24 (11:11), Dobova – Sviš Ivančna Gorica 31:26 (16:12), Krka – Dol TKI Hrastnik 30:23 (14:11).