Levičarka Kerberjeva, rojena v Bremnu v Nemčiji, stalno bivališče pa ima v mestecu Puszczykowo na Poljskem, je zlahka opravila s Hercogovo, ki je na najnovejši svetovni jakostni lestvici na 92. mestu. Nemka, zmagovalka treh turnirjev za grand slam (Wimbledon 2018, Melbourne in US Open 2016), je bila slabša od Slovenke v številu asov (1:3) in »winnerjih« (8:24), a je naredila precej manj neizsiljenih napak (15:41) in osvojila več točk (67:47). Za Angelique Kerber, ki je lani v Melbournu izpadla v polfinalu proti prvi igralki sveta, Romunki Simoni Halep, je igranje v Melbournu vedno nekaj posebnega: »Vsakič, ko stopim na igrišče, me preplavijo posebni občutki in lepi spomini. Vedno rada igram tukaj, še posebno lepo pa je seveda po vsaki zmagi.«

Dvoboj v peklenski vročini

Polona Hercog, ki bo v nedeljo dopolnila 28 let (Kerberjeva dva dni prej 31 let), je v prvi igri povedla z 1:0, vse ostalo pa je bilo v znamenju Nemke, ki je za zmago v vsakem nizu potrebovala po 36 minut. V peklenski vročini (36 stopinj Celzija) na osrednjem igrišču, areni Roda Laverja z zmogljivostjo 15.000 gledalcev, je Hercogova po porazu proti Kerberjevi končala svoj nastop v Melbournu, saj ne bo igrala med dvojicami ali mešanimi pari, naslednja turnirja pa jo čakata v Dohi in Dubaju. Kljub izpadu v prvem krogu Polona Hercog ni bila razočarana: »Nastopiti pred toliko gledalci in biti del tega vzdušja je nekaj posebnega. Zagotovo bi še bolj uživala, če bi mi uspelo prikazati vse, kar znam. Vse skupaj je bilo kar malo zastrašujoče.«

Štajerka je med drugim priznala, da je glede na prikazano na treningih verjela, da lahko premaga tudi favorizirano Kerberjevo. »Na žalost me je zdelala trema, saj sem prvič igrala na osrednjem igrišču, za nameček pa še proti drugi nosilki turnirja. Še noč pred tekmo me je črvičilo, vročina na igrišču pa je bila tako huda, da se mi je že po dvajsetih minutah dvoboja prvič zavrtelo,« je pojasnila Hercogova, ki je v Melbournu dobila tudi kopico pohval za svojo teniško opravo, ki je proizvod italijanskega sponzorja. Avstralijo kljub izpadu v prvem krogu Hercogova zapušča z dobrimi občutki glede svojega zdravja: »Končno mi zdravje dobro služi. To je seveda tudi najpomembneje, saj se lahko zato bolje osredotočim na svojo igro. S trenerjem Željkom Krajanom trenirava vse prvine igre, največ verjetno 'forehand', za katerega verjamem, da je eden boljših v svetovni teniški karavani. Upam, da se bo dobro delo čim prej pokazalo tudi na dvobojih, to pa je trenutno moja največja težava.«

Andy Murray končal v solzah

Zaradi težav s poškodbami je britanski teniški igralec Andy Murray že pred začetkom OP Avstralije napovedal, da bo to njegov zadnji nastop v Melbournu. Njegov nasprotnik v prvem krogu je bil Španec Roberto Bautista Agut, ki je Murraya (nekdanja številka ena na svetu je zdaj šele na 229. mestu lestvice ATP) premagal šele po maratonskem dvoboju v petih nizih s 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:7 (4), 6:2. Murray je zaostajal že z 0:2 v nizih, nato dobil naslednja dva v podaljšani igri, v odločilnem pa je – ves dvoboj je vidno šepal in zaradi bolečin delal grimase – dokončno popustil. Po več kot štiriurnem dvoboju pred skoraj 10.000 gledalci Andy Murray, ki je lanski nastop v Avstraliji odpovedal in odšel na operacijo, danes ni mogel zadržati solz: »Dal sem vse od sebe, a to ni bilo dovolj za zmago. Melbourne je čudovit kraj za igranje tenisa. Če je bil to moj zadnji dvoboj v karieri na vrhunski ravni, je to zares čudovit in neverjeten način za konec in slovo.«