Hokejisti Olimpije so v poslastici alpske lige proti vodilnemu Brunicu iztržili točko in zdrsnili na tretje mesto. Ljubljančani so prvič v sezoni klonili po izvajanju kazenskih strelov (2:3), čeprav se jim je do šestdesete minute nasmihala zmaga. Jeseničani so v festivalu golov v Gardeni slavili s 6:5, a ostajajo na desetem mestu. Tri gole je dosegel Philippe Paradies, kanadski novinec Mathieu Gagnon še ni zaigral.

V Tivoliju se je zbralo skoraj 1500 navijačev, ki so videli dinamično predstavo vodilnih moštev tekmovanja. Olimpija je prevladovala štirideset minut in si pred zadnjo tretjino priigrala dva zadetka prednosti. Brunico je na koncu potrdil sloves najmočnejše ekipe v ligi in izsilil podaljšek. Ljubljančani so se preveč pomaknili v obrambi, za nameček pa so jim sodniki razveljavili zadetek za 3:1, čeprav strelec Rajsar ni bil v vratarjevem prostoru. V loteriji kazenskih strelov so bili spretnejši gostje. Olimpija je izgubila prvič po 17. novembru lani in tako prekinila serijo enajstih zaporednih zmag.