Nizozemke so se v prvi polovici tekme dobesedno poigrale s svojimi tekmicami z Balkana - pri njih je manjkala udarna igralka Cristina Neagu, ki se je poškodovala na zadnji tekmi drugega dela proti Madžarkam v Nancyju - in jih zasenčile v vseh prvinah rokometne igre. Igralke iz dežele tulipanov so ob polčasu vodile s 15:8 in jasno je bilo, da jim zmaga ne more uiti, čeravno so se jim Romunke v 52. minuti približale na vsega tri gole (18:21).

Nizozemska je osvojila drugo kolajno na evropskih prvenstvih, pred dvema letoma jo je na Švedskem v velikem finalu premagala Norveška. Na velikih turnirjih je osvojila četrto odličje, na svetovnem prvenstvu na Danskem 2015 je osvojila srebrno, dve leti kasneje v Nemčiji pa bronasto kolajno.

Na današnjem malem finalu je bila pri Nizozemkah najbolj učinkovita Estavana Polman s sedmimi, pri Romunkah pa Valentina Neli Ardean-Elisei s šestimi goli.