Liverpool skupaj z vodilnim Manchester Cityjem tudi po 14. krogu ostaja neporažen v angleškem prvenstvu. Rdeči so se na Anfieldu pomerili proti Evertonu in z golom Divocka Origija globoko v sodnikovem dodatku zmagali z 1:0. Na mestnem derbiju so ostali neporaženi še na 18. tekmi zapovrstjo (devet zmag in devet remijev), kar je njihov najdaljši niz neporaženosti proti velikemu rivalu. Pri domačih se je znova izkazala obramba, ki je bila v letošnji sezoni angleškega prvenstva premagana zgolj petkrat. V zgodovini premier lige so manj golov po 14 krogih prejeli le še nogometaši Chelseaja v sezoni 2008/2009 (štiri).

Kako veliko je Liverpoolčanom pomenil uspeh proti tekmecu, priča reakcija njihovega trenerja Jürgna Kloppa, ki se je po golu zagnal proti sredini igrišča in objel svojega vratarja Alissona Beckerja. Potezo Nemca so številni videli kot simpatično, drugi so bili prepričani, da se je do nasprotnika vedel nespoštljivo. »Rad bi se opravičil, nisem želel biti nespoštljiv. Nisem si mogel pomagati, preprosto zgodilo se je. Nisem želel vdreti na igrišče, a ko sem se ustavil, sem bil kar naenkrat pri Alissonu,« se je po tekmi s pepelom posul Jürgen Klopp. 51-letnik je z vdorom na igrišče prekršil pravila, saj je trenerju vstop na zelenico v času tekme dovoljen le izjemoma, zato mu grozi kazen angleške nogometne zveze.

Ta pod drobnogled ne bo vzela le liverpoolskega derbija, temveč tudi severnolondonskega med Arsenalom in Tottenhamom. S 4:2 so ga sicer dobili topničarji, a njihovo prvo prvenstveno zmago proti igralcem trenerja Mauricia Pochettina po septembru 2007 je zasenčil rasistični incident, saj je eden od gostujočih navijačev med dvobojem zalučal bananin olupek proti domačemu napadalcu in strelcu dveh golov Pierre-Emericku Aubameyangu. »Proti Tottenhamu sem odigral veliko tekem, bil nič kolikokrat ozmerjan, a nikoli na podlagi barve svoje kože,« ogorčenja ni skrival nekdanji napadalec Arsenala Tony Adams.

Vroče pa ni bilo le na tribunah, kjer je policija zaradi povzročanja nereda aretirala sedem ljudi, temveč tudi na igrišču. Po izenačujočem zadetku Tottenhama (1:1) je strelec Eric Dier z nešportnim proslavljanjem dvignil tlak domačim nogometašem, zaradi česar je prišlo do prerivanja na obeh straneh. »Prisotnih je bilo veliko čustev. Ob takšnih situacijah moramo ostati mirni,« je dogodek komentiral trener Arsenala Unai Emery. Njegovo moštvo je do zmage znova prišlo po izvrstnem drugem polčasu, v katerega je krenilo z golom zaostanka, v nadaljevanju pa napravilo zasuk in mrežo Tottenhama zatreslo kar trikrat.

Odlične predstave v drugem polčasu očitno postajajo zaščitni znak nogometašev Arsenala, saj so v letošnji sezoni v prvih 45 minutah tekem dosegli le osem od 32 zadetkov. Nogometni statistiki so po tekmi postregli z zanimivim podatkom, in sicer, da bi topničarji na lestvici zasedali šele 19. mesto, če bi se v nogometu igral le prvi polčas.

Medtem ko se je Arsenal z zmago s petega povzpel na četrto mesto, je prvič v sezoni brez treh točk ostal PSG. Njegovo rekordno serijo štirinajstih prvenstvenih zmag je nekoliko presenetljivo prekinil enajstouvrščeni Bordeaux, ki je pred domačimi gledalci iztržil remi 2:2. Pri francoskih prvakih se je poleg Kyliana Mbappeja med strelce vpisal še Neymar, ki je na zadnjih 32 tekmah v ligue 1 za svoj klub dosegel 30 golov, kar v zadnjih 45 sezonah ni uspelo še nobenemu nogometašu. Kljub dosežku je Brazilec igrišče zapustil predčasno in vznejevoljen, saj je obnovil poškodbo dimelj.