Novi celjski trener Tomaž Ocvirk je na treh evropskih tekmah v Zlatorogu dosegel tri zmage, eden od skalpov pa je bil – poleg Flensburga in Zagreba – tudi Motorjev. Pivovarji so pred tremi tedni nadigrali Ukrajince s 33:28, čeprav so deset minut pred koncem gostje iz Zaporožja zaostajali zgolj za gol (25:26). Na štirih gostovanjih so slovenski prvaki v letošnji ligi prvakov štirikrat izgubili (enkrat jih je vodil Branko Tamše, trikrat Ocvirk), jutri pa želijo proti ekipi, ki ima proračun za to sezono skoraj šest milijonov evrov in katere glavni sponzor je proizvajalec letalskih motorjev Motor Sich, končno prekiniti črni niz v gosteh.

Glede na trenutni vrstni red v skupini (PSG 16 točk, Pick Szeged 13, Nantes 7, Flensburg, Celje in Skjern po 6, Motor in Zagreb po 5) je jutrišnja tekma v prenovljeni dvorani Yunost (Mladost; prenova je trajala kar tri leta) za oba kluba ura resnice v boju za šesto mesto, ki še kot zadnje prinaša osmino finala. Pred obračunom z ekipo, ki ima deset tujcev iz petih držav (po tri Ruse in Beloruse, dva Poljaka, po enega Litvanca in Makedonca), trener Tomaž Ocvirk pravi: »Tudi v gosteh se nam mora prej ali slej odpreti, ta tekma pa je idealna priložnost za to. Na sredini ligaški tekmi z Dobovo smo preizkusili nekatere ideje in novosti v igri, s katerimi bomo poskušali presenetiti Motor. Njegova najboljša igralca sta Belorus Puhovski in Litvanec Malasinskas, vrnil se je Poljak Pazckowski in ti so glavna nevarnost. Če nam uspe dobro postaviti obrambo in jih ustaviti, se lahko spet nadejamo ugodnega izida.«

Srbski levi zunanji igralec Draško Nenadić je na prvi tekmi proti Motorju v Zlatorogu dosegel štiri gole, skupno pa v letošnji ligi prvakov 19. Šestkratni zaporedni prvaki Ukrajine (med letoma 2013 in 2018) so na štirih domačih tekmah v letošnji ligi prvakov dvakrat izgubili (Paris St. Germain, Pick) ter po enkrat zmagali (Zagreb) in remizirali (Nantes), Draško Nenadić pa napoveduje: »Motor je doma še posebno nevaren. Ima odlično ekipo, ki je tudi z zmago v Nantesu v prejšnjem krogu pokazala, česa je zares sposobna. Seveda nam ta rezultat ni šel na roko, vendar je sočasno pokazal, da v tej skupini – razen izjem – ni favoritov. Je tudi opozorilo za nas, da po veliki zmagi proti Zagrebu ne bi preveč poleteli, ampak nam je jasno, da se bomo morali v Ukrajini boriti vseh šestdeset minut, da bi lahko računali na uspeh.«

Gorenje je na prvi tekmi tretjega kroga (zadnjega pred skupinskim delom, ki zagotavlja še vsaj šest mednarodnih tekem) evropskega pokala EHF na gostovanju v Španiji premagalo Granollers s 25:24. Gorenjev trener Zoran Jovičić se zaveda pomembnosti povratne tekme: »Vsaka tekma je nova zgodba in kljub zmagi v Španiji pravzaprav začenjamo z ničle. Granollers je vrhunska ekipa, ki bo v Velenju naredila vse za zmago. Vendar sem prepričan, da lahko Špance še enkrat premagamo in se uvrstimo v skupinski del evropskega tekmovanja.«