Zagotovo si je Klemen Prepelič poleti, ko je zanj priromala sanjska ponudba madridskega Reala, obetal, da bo pomemben člen v moštvu trenerja Pabla Lasa. A vsaj v uvodu sezone ni bilo tako. Bistričan je bolj kot ne pobiral drobtinice in potrpežljivo čakal na priložnost. Ta je prišla v zadnjem krogu španskega prvenstva. Pri zmagi proti San Sebastianu s 104:71 je dosegel 14 točk, Lasu pa je bila njegova predstava očitno tako všeč, da mu je večjo minutažo ponudil tudi v 8. krogu evrolige proti Gran Canarii. Tudi tokrat Prepelič ni razočaral, saj je bil s 13 točkami drugi strelec kraljevega kluba, ki v najelitnejšem evropskem tekmovanju še ne pozna poraza. Z 20 točkami je bil prvo ime aktualnega evropskega klubskega prvaka Anthony Randolph, ki je 20 točkam dodal še 10 skokov. »Po slabšem prvem smo v drugem polčasu strli nasprotnika. Trener je od mene zahteval igro na mestu organizatorja igre, in mislim, da nisem razočaral. Predvsem v napadu mi je šlo dobro, medtem ko bi lahko bolje odigral v obrambi,« je povedal Klemen Prepelič.

Madridčani bodo znova na delu že jutri, saj je v evroligi na sporedu teden, ko moštva odigrajo po dve tekmi. Ekipo Pabla Lasa zagotovo čaka precej težje delo kot proti Gran Canarii, saj odhajajo na gostovanje v Atene k Olympiacosu, ki ga v letošnji sezoni vodi priznani trener David Blatt.