Programiranje je abeceda digitalne dobe in hkrati ena glavnih kompetenc, ki mladim omogoča vstop v digitalno prihodnost. Z mislijo na to je zaživel novi projekt – Digital School BTC City. Računalniški tečaji otroke in mladostnike v starosti od 7 do 15 let uvajajo v osnove programiranja in reševanja problemov ter snovanje mobilnih aplikacij. Otroci se spoznajo tudi s pomenom digitalnega odtisa in varnostjo na spletu ter s problematiko medvrstniškega spletnega nasilja.

Od reševanja problemov do snovanja mobilnih aplikacij

Ustanovitelj Matija Torlak je ob odprtju učilnice dejal: »Veseli nas, da smo koncept lahko pripeljali tudi v Slovenijo. Po nekaj opravljenih tečajih ugotavljamo, da je med našimi otroci veliko zares talentiranih posameznikov, njihovi izdelki pogosto presenetijo tudi starše. Verjamemo, da gre za pomembno veščino in mladim jo želimo podati na intuitiven, zanimiv način, tako da se ob tem zabavajo in učijo hkrati.«

Učilnica v ABC Hubu je zaživela v partnerstvu z družbo BTC. »Že vrsto let usmerjamo poslovanje v razvoj inovacij in tehnološko naprednih rešitev,« je povedal Miha Mermal, izvršni direktor za marketing in trajnostni razvoj. »Verjamemo v moč in pomembnost digitalnih znanj ter podpiramo projekt, ki mlade opremi s kompetencami za učinkovito spoznavanje te nove, digitalizirane realnosti in vključevanje v njo na varen in strokoven način.«

Digitalna pismenost kot osnovno znanje

Matej Šošterič, direktor poslovanja za velika podjetja pri Comtrade System Integration International, pa je z vidika gospodarstva poudaril, da so taka izobraževanja pomembna dopolnitev izobraževanju otrok, ki se v šoli preredko srečajo s programiranjem in z drugimi računalniškimi znanji. Ta bodo zanje pomembna tudi, ko bodo čez leta vstopali na trg dela. »Skoraj vsako delovno mesto vključuje digitalne kompetence, tega pa bo v prihodnosti še več. Digitalna pismenost je zato že danes osnovno znanje – nekaj, kar mora znati vsak, kot je vožnja kolesa.«