Potem ko so v preteklem krogu Radomlje proti Dobu vpisale peto zaporedno zmago in zasedle vrh drugoligaške lestvice, so njihov uspešni niz enajstih tekem brez poraza v 16. krogu prekinili nogometaši Nafte. Lendavčani so bili na gostovanju boljši z 2:0, oba zadetka pa je v drugem polčasu dosegel Marko Roginić, ki je vpisal še svoj šesti in sedmi gol v letošnji sezoni.

Tretjega prvenstvenega poraza Radomljanov ni izkoristil drugouvrščeni Bravo, ki je v Sežani klonil proti Taboru. Primorci so bili boljši s 3:0 in tako ostajajo neporaženi na domačem igrišču. Tako Radomlje kot Bravo bosta imela priložnost za popravni izpit v soboto, ko bodo drugoligaški klubi odigrali še zadnji krog pred odhodom na zimski odmor.

2. SNL, 15. krog: Ankaran – Fužinar 0:3 (0:1) – strelca: 0:1 Moravec (31), 0:2 Medved (52), 0:3 Medved (77). Športni park Postojna, gledalcev 90, sodnik: Sagrković.

Drava – Brežice 2:0 (0:0) – strelca: 1:0 Bizjak (57), 2:0 Ayodluwa Fanimo (59). Mestni stadion Ptuj, gledalcev 150, sodnik: Šmajc.

Jadran Dekani – Dob 3:3 (2:2) – strelci: 1:0 Ahmetović (17), 1:1 Petrovič (32), 2:1 Nikolić (35), 2:2 Petrovič (40), 3:2 Ahmetović (70), 3:3 Račić (90/11-m). Športni park Dekani, gledalcev 100, sodnik: Halilović.

Radomlje – Nafta 0:2 (0:0) – strelec: 0:1 Roginić (66), 0:2 Roginić (73). Športni park Radomlje, gledalcev 250, sodnik: Borošak.

Ilirija – Krka 1:2 (1:0) – strelci: 1:0 Haljeta (24), 1:1 Kostanjšek (77), 1:2 Potokar (90). Stadion Ilirija, gledalcev 100, sodnik: Matković.

Tabor Sežana – Bravo 3:0 (2:0) – strelca: 1:0 Stevanović (31), 2:0 Ibou Kebe (41), 3:0 Ibou Kebe (86). Stadion Rajka Štolfe Sežana, gledalcev 300, sodnik: Žnidaršič.

Beltinci – Bilje 0:1 (0:1) – strelec: 0:1 Ferjančič (34). Športni park Beltinci, gledalcev 400, sodnik: Antič.