Četrto mesto Luke Božiča v kanuju enosedu je najboljša slovenska uvrstitev na uvodni tekmi svetovnega pokala kajakašev in kanuistov na divjih vodah v slalomu v Liptovskem Mikulašu na Slovaškem. Za zmagovalnim odrom, na katerem je bil na najvišji stopnički Nemec Sideris Tasiadis, je zaostal 22 stotink sekunde. Benjamin Savšek je tekmo končal na enajstem mestu in finale zgrešil za sedem stotink sekunde. Jure Lenarčič, ki je zmagal v kvalifikacijah, je polfinale z enim dotikom sklenil na 19. mestu. Iz slovenske reprezentance je v finalu nastopila le še kajakašica Eva Terčelj in bila sedma. Urša Kragelj, ki je bila v kvalifikacijah tretja, je naredila dva dotika vrat, kar je bilo dovolj za 17. mesto.

V kajaku je Peter Kauzer v polfinalu naredil napako pred vstopom v zadnja vrata in ostal brez možnosti za uvrstitev v finale (35. mesto). »To je sestavni del kajaka. Najbolj pomembno je, da se dobro počutim in sem hiter,« je povedal Peter Kauzer. Najboljši slovenski kajakaš je bil Vid Kuder Marušič na 23. mestu. Martin Srabotnik je bil 28., Niko Testen pa 33. Zmagal je Nemec Sebastian Schubert. jo