Po dveh zaporednih porazih v domači dvorani ob začetku serije je moštvo iz Tampe zabeležilo tri zaporedne zmage in prevesilo serijo v svoj prid. Do tretje zmage so prišli predvsem s pomočjo hitrih zadetkov ob začetku prve in druge tretjine.

Vodstvo jim je po le 19 sekundah tekme zagotovil Cedric Paquette po podaji Ryana Callahana. V 10. minuti je za 2:0 zadel Ondrej Palat.

Po 33 sekundah druge tretjine je bilo že 3:0, ko je zadel Callahan. Ekipa iz ameriške prestolnice je sicer manj kot štiri minute kasneje zaostanek zmanjšala z zadetkom Jevgenija Kuznjecova, a zatem ni našla poti do mreže domačinov vse do predzadnje minute srečanja.

Takrat je s silovitim udarcem zadel zvezdnik Washingtona Aleks Ovečkin, vendar je to na koncu bilo premalo, saj je Tampa Bay s pomočjo vratarja Andreja Vasiljevskega ustavila zadnji nalet gostov.

Šesta tekma bo odigrana v noči na torek v Washingtonu.