O srečanju španskih velikanov se je govorilo, v zadnjem času predvsem zaradi tega, ker so beli baletniki napovedali, da za nove španske prvake iz Barcelone ne bodo pripravili tradicionalnega špalirja. Kljub odločenemu prvenstvu je bilo jasno, da je tekma sama po sebi dovolj prestižna, prerekanje pred njo pa ji je dalo še dodatno težo.

Začelo se je zelo obetavno, Barcelona je prevzela pobudo in že v 10. minuti zadela za uvodnih 1:0. S čudovitim strelom na prvo je hiter protinapad domačinov zaključil Luis Suarez. Le pet minut kasneje je Madridčanom sicer uspelo izenačiti, ko je po kombinatorni akciji žogo v mrežo pospravil Cristiano Ronaldo. Pri tem ga je s poznim drsečim posredovanjem poškodoval nerazpoloženi Gerard Pique.

Portugalski zvezdnik je močno šepal, a je ogreti gleženj zdržal do konca polčasa. Ronaldo je imel kljub lažji poškodbi v 27. in 28. minuti izjemni priložnosti za zadetek: prvič mu je slavje preprečil nemški vratar Marc-Andre ter Stegen, v drugo pa je po strelu z levico žoga na srečo domače vrste švignila mimo vratnice.

Vročekrvni el clasico

Srečanje pa je poleg lepih potez že v prvem delu postreglo s številnimi grobimi posredovanji, živci so popustili celo mirnemu Lionelu Messiju, ki si je zaradi prekrška nad Romasom prislužil rumeni karton. Splet okoliščin in pretirane želje je privedel do neposredne izključitve 26-letnega Sergija Roberta, ki je ob manjši provokaciji udaril Marcela, ta pa je ponujeno izkoristil s teatralnim padcem. Rdeči karton v sodnikovem podaljšku. Nekaj minut pred tem sta si v lase skočila Suarez in Sergio Ramos, zaradi česar sta oba porumenela. Glavni sodnik Alejandro Hernández Hernández je skupno pokazal kar osem rumenih in en rdeči karton.

Ker je Barcelona drugi polčas pričela z igralcem manj in je Ronaldo obesedel na klopi zaradi zvina gležnja, se je dalo slutiti, da bi lahko nivo tekme padel. Trener Reala Zinedine Zidane je sicer dejal, »da je Ronaldu gleženj zaradi udarca malce zatekel, a da poškodba na prvi pogled ni hujša«. Po tekmi pa je bil razočaran, ker njegova ekipa ni znala izkoristiti rdečega kartona nasprotnika.

Znova v ospredju tudi sodniške napake

Kljub temu da so bili katalonski zvezdniki številčno oslabljeni in je Real pritiskal za vodstvo, je žoga v 52. minuti konačala v mreži gostov. Prebujeni Messi je z levico zaključil imenitno preigravanje, a žal so ponovljeni posnetki pokazali, da je Suarez, ki mu je podal, pred tem storil očiten prekršek nad madridskim branilcem Raphaelom Varanom. Kar je seveda pomenilo, da se bo po tekmi vnovič na dolgo in široko govorilo o sojenju.

Slabih dvajset minut pred koncem je Madrid vendarle izenačil, neubranljivo je z roba kazenskega prostora meril Gareth Bale. Pred tem je Messi izkoristil v napad usmerjeno postavitev gostujoče ekipe in sam pridrvel pred Keylorja Navasa, a je Kostaričan odlično posredoval. Kasneje so bili Madridčani ob prodoru Marcela oškodovani za enajstmetrovko, tako da je ob pomanjkanju novih priložnosti ostalo pri 2:2 in delitvi točk.

Kapetan kraljevega kluba Ramos je po tekmi dejal, »da Barcelona ni osvojila naslova zaradi pomoči sodnikov, temveč zaradi zelo dobrih predstav, in da so zasluženo prvaki«. Obregnil se je tudi ob Suareza in komentiral situacijo, ko njegova ekipa ni želela poslati žoge v avt, medtem ko je Urugvajec obležal na tleh. »Ker poznam Luisa Suareza, sem bil jasen, da žoge ne bomo izbili iz igre. Vedeli smo, da ni nič resnega. Nikogar ne bom poučeval, tega imam dovolj doma ob treh otrocih. To je sodnikova naloga. V tistem trenutku smo razmišljali le o zmagi.«

Barcelona 2:2 Real Madrid