»Z veseljem bi nadaljeval še nekaj let, a je to moja zadnja sezona,« je na robu solz dejal 44-letni športnik, dobitnik osmih zlatih olimpijskih kolajn. Medijem je obenem razkril, da trpi za srčno aritmijo, ki se je pojavila med pripravami na to sezono.

Bjoerndalen se ni uvrstil v norveško reprezentanco za zimske olimpijske igre v Pyeongchangu, ki bi bile njegove sedme igre. Ta sezona svetovnega pokala je bila zanj izjemno povprečna, njegov najboljši dosežek je bil 12. mesto.

Najboljši moški zimski olimpijec vseh časov - po letošnjih igrah v Južni Koreji ga je z vrha najboljših vseh časov izrinila rojakinja Marit Bjoergen - je na OI osvojil osem zlatih, štiri srebrne in eno bronasto kolajno, v svetovnem pokalu ima 94 zmag, šest skupnih zmag, na svetovnih prvenstvih pa je zmagal 20-krat.

Na veliko sceno je stopil leta 1993, prvič pa je na OI nastopil leto pozneje na domačih igrah v Lillehammerju.