Pred dnevi smo poročali, kako je na stotine navijačev Los Angeles Galaxyja pričakalo švedskega nogometnega zvezdnika Zlatana Ibrahimovića na letališču LAX. Šestintridesetletni napadalec je sicer svoj prestop z Otoka v ligo MLS naznanil kar sam s celostranskim oglasom v časniku Los Angeles Times, njegov novi trener Sigi Schmid pa je dejal, da ga bo zagotovo uporabil že na prvi tekmi proti mestnim tekmecem Los Angeles FC.

Novi soigralci so po katastrofalnem polčasu zaostajali z 0:3, se z zadetkoma Sebastiana Lletgeta in Chrisa Pontiusa v drugem delu uspeli vrniti v tekmo, nato pa je na sceno stopil Zlatan, ki je v igro vstopil v 71. minuti. Le šest minut kasneje je ob prejemu žoge opazil slabo postavljenega vratarja mestnih rivalov in s kakšnih 45 metrov s polvolejem zabil pravcati evrogol. »Na prvi uradni tekmi ob prestopu v nov kub vedno zabijem,« je po tekmi samozavestno dejal Ibra, ki je hkrati priznal, da je ob takšnih trenutkov zaradi adrenalina težko opisati občutke. Ibrahimović je k svojemu prvencu pristavil še zmagoviti gol v sodnikovem dodatku, navijače pa na razprodanem stadionu seveda spravil v delirij.