Francoski nogometni velikan je tekmo pred domačimi gledalci dobil s kar 3:0, med strelce pa so se vpisali Kylian Mbappe v 10., Rolando z avtogolom v 28. in Edison Cavani v 55. minuti. A visoko zmago PSG je zasenčila poškodba njihovega najdražjega igralca Neymarja. Brazilec je v 77. minuti nerodno stopil in si pri tem poškodoval desni gleženj.

Za kako resno poškodbo gre in koliko časa bo Neymar odsoten z igrišč, še ni jasno, a velja dodati, da so igralca, ki je bil zaradi hudih bolečin v solzah, z igrišča odnesli na nosilih. »Po prvih informacijah naj bi šlo za zvin, a treba bo počakati na dodatne preiskave. Smo previdni z napovedmi, a ostajamo optimistični,« je po tekmi dejal trener PSG Unai Emery.

t

Poškodba Neymarja je sicer prišla v zelo nepravem trenutku za klub, saj ga že prihodnji teden čaka povratna tekma osmine finala z madridskim Realom. A kot je še pristavil Emery: »Če bi moral oceniti zdaj, ali bo lahko zaigral proti Realu, bi odgovoril pritrdilno,«