V podjetju napovedujejo, da bo deset odstotkov 70-nadstropne stolpnice iz jekla obdajalo približno 180.000 kubičnih metrov avtohtonega japonskega lesa. V 350 metrov visoki stolpnici, ki se bo po napovedih imenovala W350, bo predvidoma 8000 stanovanj, na balkonih pa se bodo bohotila manjša drevesa in drugo zelenje. Del stolpnice bo namenjen poslovnim prostorom, trgovinam in tudi hotelu.

Po trenutnih izračunih bodo stroški gradnje te edinstvene stolpnice znašali 600 milijard jenov (približno 4,5 milijarde evrov), ker je približno dvakrat toliko, kot stane gradnja primerljive stolpnice iz običajnih materialov. V podjetju se sicer zaradi tehnološkega napredka nadejajo padca cen gradbenega materiala.

Ideja o lesenih stolpnicah ni nova

Na Japonskem, kjer je gozdov v izobilju, so o lesu kot vodilnem gradbenem materialu razmišljali že pred leti. Tamkajšnje oblasti so leta 2010 sprejele priporočilo, ki gradbena podjetja usmerja k uporabi lesa pri gradnji do trinadstropnih objektov. Tudi sicer koncept ni nov: v Minneapolisu imajo 18-nadstropno leseno poslovno stavbo, v Vancouvru pa 53 metrov visok leseni študentski dom, ki si trenutno lasti naziv najvišje lesene zgradbe na svetu.

Kot navaja BBC, betonske in jeklene zgradbe za seboj puščajo precejšen ogljični odtis, medtem ko je les okolju bistveno prijaznejši.

Eden največjih izzivov pri gradnji tako velikega lesenega objekta je zagotavljanje požarne varnosti. Kot pišejo pri BBC, je vse večkrat v rabi gradbeni material CLT (križno lepljeni les), ki je na ogenj bolj odporen in ima za razliko od jekla ob zelo visokih temperaturah večjo zmožnost ohranjanja stabilnosti.