Šest let zapora je tožilka Irena Primic Kožuh predlagala za 26-letnega Domna Šukljeta, če prizna rop, s katerim naj bi prišel do 50 evrov, in štiri tatvine posode ter parfumov. Šuklje nad ponudbo še zdaleč ni bil navdušen. »O krivdi se ne bom izrekel,« je po kratkem posvetu z zagovornikom Markom Makucem povedal sodniku Marjanu Pogačniku. Tudi njegov domnevni roparski pajdaš, 24-letni Dino Softić, je krivdo zavrnil, 30-letni Semir Ćatić in devet let starejši Mitja Kremžar, ki se v nasprotju s prvima dvema zagovarjata s prostosti, pa na sodišče sploh nista prišla. Če bo slučajno tako tudi na začetku sojenja 9. novembra, si bo sodišče pomagalo z določenimi ukrepi, ki jih ima na voljo za zagotovitev obtoženčeve navzočnosti, je že opozoril Pogačnik.

Posoda v akciji

Šuklje in Softić naj bi 21. maja malo po polnoči na Litijski cesti v Ljubljani prekrižala pot Gregorju S. in s silo zahtevala denar. Če so navedbe tožilstva pravilne, mu je Šuklje zagrozil z nožem in ga zgrabil za vrat, Softić pa večkrat udaril v obraz in telo. Ko je padel po tleh, je Softić brcnil proti njegovi glavi, a se je k sreči ubranil z rokami. Ko sta mu vzela bankovec za 50 evrov, sta pobegnila.

Šuklje naj bi (v enem primeru s Ćatićem, v drugem pa s Kremžarjem) maja tudi kradel v Mercatorju na Novih Fužinah. Očitno nezaposleni kuhar ceni znamko Kitchenaid, saj je ob enem obisku zmanjkalo za 1711 evrov te posode, ob drugem pa za 1220 evrov. V trgovini so naknadno ugotovili, da jim zmanjkuje posoda, ki so jo imeli v akciji. Prva inventura je pokazala manko dvaindvajsetih kosov, druga pa devetih. Ogledali so si posnetke kamer, na katerih je bilo jasno videti, kako tatova suvereno nosita posodo iz prodajalne. Enkrat naj bi si jo nabral Šuklje in jo potem popihal skozi avtomatska drsna vrata, ki mu jih je iz vetrolova s prekinitvijo senzorja z zunanje strani odprl Ćatić. Drugič je bil Kremžar tisti s posodo, Šuklje pa pomočnik pri vratih.

Šukljetova šibka točka naj bi bili tudi parfumi (in trgovina Drogerie Markt na Novih Fužinah). Menda sta s Kremžarjem, prav tako maja, od tam odnesla 37 parfumov, vrednih 1860 evrov, junija pa s Ćatićem še deset (552 evrov). Glede prve kraje je blagajničarka pričala, da je na varnostni kameri opazila moška, ki sta praznila polico. Presekala jima je pot, češ vreča bo ostala tu, tudi iztrgati jima jo je poskusila. A jo je tisti, ki jo je imel v rokah, odrinil, potem pa sta odšla.

Težave s kožo

Tožilka je za Šukljeta za primer priznanja za rop predlagala tri leta zapora, kar je najnižja kazen za to kaznivo dejanje v sostorilstvu. Za eno tatvino mu je ponudila šest mesecev, za vsako od preostalih treh pa pet. Predlagala je tudi preklic dveh že izrečenih in še veljavnih pogojnih obsodb zaradi štirih tatvin (leto in osem mesecev ter dva meseca) in enotno kazen določila na šest let. Za Softića je imela drugačno ponudbo: tudi tri leta za rop, preklic pogojne obsodbe (devet mesecev) in na koncu enotno kazen tri leta in osem mesecev zapora. »Absolutno ne priznam,« je bil jedrnat obtoženi. Tako on kot Šuklje se v preiskavi sicer nista zagovarjala. Kremžar pa je priznal, da sta s Šukljetom vzela parfume in jih potem prodala. Tudi krajo devetih posod je potrdil, a kolikor se spomni, jo je zagrešil sam in jo sam (ni povedal, ali v akciji) tudi naprej prodal. Ćatić se je zagovarjal, da je bil s Šukljetom v trgovini, vendar ni vedel, da si je ta torbo napolnil s parfumi. Bil je namreč zaposlen z iskanjem kreme za kožo.