Da bo Real Madrid v prvenstvo vstopil tako klavrno, se je še pred mesecem dni zdelo skoraj nepredstavljivo. Ekipa trenerja Zinedina Zidana je na krilih dveh prepričljivih zmag v španskem superpokalu proti Barceloni dajala vtis nepremagljivosti, zato zadnji spodrsljaji še toliko bolj begajo navijače kraljevega kluba. Ti na prvo domačo zmago v prvenstvu še vedno čakajo, pa čeprav so njihovi nogometaši doslej doma odigrali že tri tekme. Po remijih proti Valencii in Levanteju so bolečo zaušnico prejeli še od Reala Betisa, ki je z golom Antonia Sanabrie v 94. minuti na Santiagu Bernabeuu zmagal prvič po letu 1998.

Madridčanom, ki so tako slab izkupiček na domačem igrišču nazadnje vpisali aprila 2011, ni pomagala niti vrnitev kaznovanega Cristiana Ronalda. Portugalec je skupaj s soigralci proti vratom gostov iz Seville poslal kar 27 žog, a razpoloženega vratarja Antonia Adana ni zmogel premagati. S tem se je končal tudi Realov neverjeten strelski niz, saj mu prvič po kar 73 tekmah oziroma 512 dneh ni uspelo zatresti mreže. »Če na Bernabeuu ne zadenemo zgodaj, postanemo nervozni,« je po obračunu ugotavljal vezist Reala Isco.

Do podobnega sklepa je prišel tudi španski tisk, ki obenem ni pozabil omeniti, da so v napadu neučinkoviti evropski prvaki po petih krogih dali le devet golov oziroma toliko, kot jih je v la ligi Lionel Messi dosegel za Barcelono. Argentinski nogometaš se je samo na zadnji tekmi proti Eibarju (6:1) kar štirikrat vpisal med strelce, za zadnjih osem zadetkov pa je potreboval vsega 12 strelov. Prav zvezdnik Kataloncev ima sicer največ zaslug, da je Barcelona še vedno stoodstotno uspešna, njihova prednost pred osovraženimi rivali iz Madrida pa zdaj znaša že sedem točk.

Med klubi, ki so doslej zbrali več točk od Reala, je tudi mestni tekmec Atletico, ki je bil na gostovanju v Bilbau od Athletica boljši z 2:1. Med osrednjimi junaki gostujoče ekipe je bil slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, ki je v končnici prvega polčasa ob izidu 0:0 ubranil enajstmetrovko Artizu Adurizu. »Mislim, da je za uspeh pomemben prav vsak član ekipe. Na koncu je vse odvisno od malenkosti. Če se izide, si pomagal svoji ekipi, če pa tekmec na tako zahtevnem gostovanju, kot je bilo to v Bilbau, doseže gol, se je zelo težko vrniti,« je po tekmi povedal Jan Oblak. Škofjeločan, ki se je od nekdaj lahko pohvalil z izvrstnimi refleksi, postaja vse večji specialist tudi za branjenje najstrožjih kazni. Če odmislimo kazenske strele, je za Atletico doslej namreč ubranil kar 60 odstotkov poskusov z bele točke.

Podobno zastrašujoče v napadu kot Barcelona na uvodu sezone deluje Napoli, ki se je na gostovanju v Rimu v petem krogu serie A znesel nad Laziem. Neapeljčani so bili boljši s 4:1 in so še deveto prvenstveno tekmo zapovrstjo dosegli najmanj tri gole. Njihovemu visokemu ritmu za zdaj uspe slediti le prvak Juventus, ki tako kot Napoli tekmecem še ni oddal točke. V sredo je z 1:0 ugnal Fiorentino in se na zadnjih 38 domačih tekmah veselil že 37. prvenstvene zmage.

Velja dodati, da je prepričljivejšo zmago od Napolija v petem krogu dosegla le še Atalanta. Nogometaši iz Bergama so gostili Crotone in bili boljši s 5:1. Med strelce se je pri zmagovalcih vpisal tudi Slovenec Josip Iličić, ki je v prvem polčasu zadel za 3:0. Njegov klubski in reprezentančni soigralec Jasmin Kurtić si je tekmo ogledal s klopi.