To je bilo prvo odličje na SP za omenjeno slovensko posadko, pred tem pa sta bili že evropski prvakinji in bronasti na prvenstvu stare celine. Lani sta na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojili šesto mesto.

Veronika Macarol in Tina Mrak sta aprila lani na evropskem prvenstvu na španski Mallorci osvojili bronasto kolajno, zlato pa sta si prijadrali julija predlani v Aarhusu na Danskem. Predlani sta bili na SP v Haifi v Izraelu razočarani po 13. mestu, še bolj pa lani, ko sta na SP v San Isidru v Argentini osvojili le 32. mesto.

Naslov svetovnih prvakinj sta v Grčiji osvojili Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Irmina Mrozek Gliszczynska (42 točk), ki sta z 28 točkami prepričljivo vodili pred finalno regato, srebro pa sta si prijadrali Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (48). Millsova je s Saskio Clark lani osvojila zlato olimpijsko medaljo, leta 2012 pa srebrno. Slovenki sta na koncu osvojili 66 točk.