Napovedane spremembe pri košarkarski Olimpiji se bodo v prihodnjih dneh uresničile. Za torek je namreč trenutno še predsednik Jani Möderndorfer sklical skupščino kluba, na kateri ga bo na položaju uradno zamenjal Tomaž Berločnik, izglasovani pa bodo tudi novi podpredsednik in člani upravnega odbora. »Zelo sem vesel, da je prišlo do končnega dogovora. A dokler stvari ne vidim črno na belem, vsemu skupaj ne verjamem. V sedmih letih na položaju predsednika Olimpije sem slišal nič koliko obljub in zgodb, ki se na koncu niso zgodile,« je ob tem dejal Jani Möderndorfer.

Möderndorfer je postal predsednik Olimpije 30. avgusta 2010, ko je bil še podžupan Ljubljane. Sprva je bilo rečeno, da za obdobje največ šestih mesecev. »Začasna funkcija se je nato preoblikovala v trajno. Sedem let sem čakal, da se je nekdo opogumil in prevzel moje mesto. Stvari so prišle tako daleč, da v zadnjem letu nisem več hodil na tekme kluba. To je bil klic na pomoč sponzorjem, naj že najdejo novega predsednika,« je pojasnil Jani Möderndorfer in dodal, da je v času predsednikovanja trikrat preprečil stečaj kluba in enkrat propad in sramoto, do katere bi prišlo, če bi se v določenem trenutku zgodili določeni koraki. »Rad bi predstavil tudi finančno sliko, ki je potrjena s poročili in revizijami. V mojem času smo namreč poslovali zakonito, česar ne morem trditi za leta pred menoj. Za marsikatere dogodke namreč ne obstaja dokumentacija. Ko sem nastopil v funkciji predsednika, je imela Olimpija 30. junija 2010 5,5 milijona evrov dolgov. V prihodnjih letih smo ga uspešno znižali. 30. junija 2012 je znašal 3,808, 30. junija 2014 3,172, 30. junija 2015 2,603, 30. junija 2016 2,275 milijona, 26. junija 2017 pa 967.737 evrov.«

Kljub temu da se je v svojem predsedniškem mandatu v sedmih letih le enkrat veselil naslova državnega prvaka, je Möderndorfer za čuda z rezultati kluba v tem obdobju izredno zadovoljen. »Je pa pri tem treba upoštevati finančno situacijo. Za poplačevanje dolgov smo namreč denar morali jemati iz sredstev sponzorjev za tekoče poslovanje. Tako se je zmanjševal proračun za sestavo ekipe, ki je bil letos nižji tudi od kakšnega slovenskega kluba.« Letos bo imel trener Gašper Okorn za sestavo moštva na voljo pol milijona evrov, klub pa je poleg Gregorja Hrovata, Jana Barbariča in Žige Jurčka, ki so še imeli veljavno pogodbo, dogovor za novo sezono že sklenil z Janom Španom, Erjonom Kastratijem, Draženom Bubničem in Bojanom Radulovićem.

Ob koncu svojega nagovora je Möderndorfer nekaj nič kaj prijaznih besed namenil še Košarkarski zvezi Slovenije (KZS). »KZS pozablja na osnovno poslanstvo, ki je pomaganje klubom, ne pa nagajanje ali celo diktiranje politike, kako naj se razvijajo. Če se bo to nadaljevalo, ni daleč dan, ko se bodo prvoligaši v Sloveniji morali odločiti in potegniti potezo, da se osamosvojijo od KZS, ki klubom ni v posebno korist. Z vso zmešnjavo, ki jo je ustvarila, in s tem, da je zaradi svoje uklonjene glave pomagala Fibi, namesto da bi pomagala slovenski košarki, je naredila več škode kot koristi.«