Gledalci so morali na prvi zadetek počakati do 35. minute, ko je hitro akcijo v mehiški kazenski prostor pripeljal Cristiano Ronaldo, nase potegnil tri igralce in z izjemno podajo zaposlil Ricarda Quaresmo, ki je počakal vratarja Guillerma Ochoo, da je zaplaval v levo in nato zaključil v prazno mrežo. Le sedem minut kasneje je Javier Hernández izkoristil nepozornost portugalske obrambe in podajo pred portugalska vrata z glavo pretvoril v izenačenje.

Prvih 30 minut drugega polčasa je minilo brez izrazitih priložnosti, vroče pa je postalo v zadnjih desetih minutah, ko so pritisnili Portugalci. Igro je vidno po vstopu v 82. minuti poživil mladi André Silva, ki je pred kratkim za 38 milijonov evrov prestopil iz Porta v Milan; z zadetkom pa so Portugalci pritisk kronali tri minute kasneje, ko je z nekaj sreče zadel Cedric Suarez. Slavje ni trajalo dolgo, saj je v sodnikovem podaljšku Hector Moreno po izvedbi kota s pomočjo vratnice postavil končnih 2:2.

V prvi tekmi te skupine je v soboto v Sankt Peterburgu Rusija premagala Novo Zelandijo z 2:0. Danes bo na pokalu konfederacij na sporedu še tekma skupine B v Moskvi med Kamerunom in Čilom.