Dominic Thiem je igralec, na katerega na letošnjem Roland Garrosu vsi gledajo vsaj od daleč. Avstrijski teniški igralec je v tej sezoni izjemno nevaren, saj je edini, ki je na pesku premagal Rafaela Nadala. Poleg tega je bil lani na OP Francije polfinalist. Thiem je tudi v drugem krogu proti Italijanu Simoneju Bolleliju dokazal, da sodi v ožji krog favoritov za končno zmago. Po zaostanku z 0:3 v prvem nizu ni bil paničen, temveč je v slogu največjih mojstrov pripeljal dvoboj do zanesljive zmage s 7:5, 6:1, 6:3.

Odlično pa igrata tudi njegova tekmeca v spodnjem delu žreba. Thiemov potencialni nasprotnik v četrtfinalu Novak Đoković je brez izgubljenega niza ugnal Joaa Souso, polfinalni tekmec Nadal pa je brez težav ugnal Nizozemca Robina Haaseja. Zanimivo je, da sta Đoković in Nadal premagala tekmeca z identičnim izidom 6:1, 6:4, 6:3. »Ko sem v drugem nizu izgubil servis, je Sousa začel verjeti vase. Moral sem pokazati vse svoje znanje, da sem se uvrstil v tretji krog. Vesel sem, da sem bil najboljši v najtežjih trenutkih in da sem tvegal, ko je bilo najbolj treba,« je bil zadovoljen Novak Đoković. Njegov novi trener Andre Agassi ni niti trznil, ko je Srb blestel, zgrešil kakšno lepo žogico, metal lopar ali imel monologe.

Francozi, ki v posamični konkurenci pri moških vse manj potrpežljivo čakajo zmago od leta 1983, ko je bil najboljši Yannick Noah, so včeraj doživeli novo razočaranje. Že v prvem krogu se je poslovil Jo-Wilfried Tsonga. Dvanajsti nosilec je včeraj preživel na igrišču le en niz, ko je pri prekinjenem izidu s 5:7, 4:6, 7:6 (6), 4:5 izgubil svoj servis ter Argentincu Renzu Olivu čestital za presenetljivo, a zasluženo zmago. Čehinja Petra Kvitova pa je včeraj po vrnitvi na teniška igrišča prvič vrgla lopar ob tla. Ko je v podaljšani igri drugega niza proti Američanki Bethanie Mattek - Sands storila deveto dvojno napako, je morala čestitati tekmici. Na prvi večji preizkušnji je bila tudi lanska zmagovalka Garbine Muguruza, ki je proti Estonki Anett Kontaveit izgubila prvi niz.

Slovenske nastope je uspešno začela Andreja Klepač. Primorka je med dvojicami s Španko Mario Jose Martinez Sanchez premagala romunsko-hrvaško navezo Cirstea-Vekić.