Premierja Slovenije in BiH Miro Cerar in Denis Zvizdić sta na pogovorih v Sarajevu posebno pozornost namenila tudi stabilnosti zahodnega Balkana. Strinjala sta se, da ni samoumevna. Cerar pa je kot poseben izziv izpostavil migracije ter pomen tesnega sodelovanje Evropske unije z državami na tej poti. Dodal je tudi, da se mora EU odzivati tudi na reformni napredek, ki ga kažejo države v regiji.

Med državama je bilo dolgo časa največje odprto vprašanje dolg podružnice Ljubljanske banke bosanskim varčevalcem. Slovenija zdaj stare devizne vloge izplačuje, ker ji je to naložilo evropsko sodišče za človekove pravice. Cerar je v Sarajevu rekel, da Slovenija sodbo zgledno izvršuje, kar da potrjuje tudi Svet Evrope. Obenem pa je ponovil, da Slovenija s tem prevzema nesorazmerno veliko finančno breme glede na druge štiri naslednice SFRJ, zato je nujno, da se nasledstvena pogajanja nadaljujejo. Slovenija namreč meni, da bi si morale države naslednice SFRJ v okviru sukcesije razdeliti tudi breme poplačila varčevalcev. Zvizdić pa je na novinarski konferenci izpostavil, da je bilo v okviru izvrševanja sodbe varčevalcem iz BiH doslej izplačanih 30 milijonov evrov. Kot še odprto je izpostavil vprašanje okoli 5000 deviznih varčevalcev BiH, a je prepričan, da bodo tudi vprašanje rešili.

Gospodarsko sodelovanje med državama se krepi, BiH je na 3. mestu med državami po vrednosti neposrednih naložb slovenskih podjetij v tujini, v slovenskih podjetjih v BiH je zaposlenih okoli 15.000 ljudi. Premierja sta se strinjala, da je priložnosti še veliko, sploh na področju turizma in investicij v različnih sektorjih.

Cerar in Zvizdić sta posebno pozornost namenila tudi napredku BiH na poti v članstvo v EU in Nato. »Pomembno je, da BiH nadaljuje gospodarske, socialne in druge reforme in da pri tem sodelujejo vse ravni oblasti v državi,« je poudaril slovenski premier in dodal, da evropska perspektiva velja za BiH kot enotno državo.