Norveška smučarska tekačica Marit Björgen je v Lahtiju pred dnevi osvojila že 15. medaljo, in sicer v skiatlonu (2 x 7,5 km). Šestintridesetletna Björgnova je sedaj dodala še 16. posamično kolajno na prvenstvih, s čimer je vnovič potrdila neuradni naziv najboljše smučarske tekačice.

Švedinja Kalla je z drugim mestom in zaostankom 41 sekund preprečila izdatnejši uspeh norveške reprezentance, ki je zasedla še tretje, četrto in osmo mesto prve deseterice tekmovalk. Na stopničke se je uvrstila norveška tekačica Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Norveška je s to zmago osvojila 99. zlato odličje na svetovnih prvenstvih.

Na startu so bile štiri slovenske reprezentantke: Anamarija Lampič, ki je v cilj prišla kot prva Slovenka, je razmere opisala kot zelo zahtevne, ob tem pa izpostavila, da je bilo zelo vroče, a je bila v cilju kljub vsemu nasmejana. Osvojila je 34. mesto. Katja Višnar je bila 46., Vesna Fabjan pa 59. Alenka Čebašek je odstopila.