Od slovenskih nogometašev je na evropske zelenice prvi stopil Miha Mevlja, ki je z Rostovom v zelo mrzlem sredinem poznem popoldnevu pričakal Bayern. Živo srebro se je na najmanjšem štadionu letošnje lige prvakov (sprejme nekaj manj kot 16 tisoč gledalcev) spustilo skoraj deset stopinj pod ledišče.

Bayern je pretekli konec tedna doživel hladno prho v Dortmundu, zato se je Carlo Ancelotti odločil za nekaj menjav, v začetni enajsterici sta priložnost dobila Renato Sanches in Rafinha, Thomas Muller je spet pristal na klopi. A tudi to ni zbudilo nemških prvakov, ki so v Rostovu sicer povedli, a so domačini še pred polčasom izenačili. Takoj po začetku drugega dela so se domačini po uspešno izvedeni enajstmetrovki Dimitrija Poloza znašli v vodstvu, Juan Bernat je hitro izenačil, žoga pa je po prostem strelu Christiana Noboe spet pristala za hrbtom Svena Ulreicha. Miha Mevlja je dobro odigral vseh 90 minut srečanja in se veselil pomembne zmage Rostova v boju za tretje mesto v skupini D.

Atletico si je zagotovil zmago v skupini D

Še bolj zadovoljni so bili v madridskem Atleticu Jana Oblaka, ki si je z zmago proti PSV-ju že zagotovil prvo mesto v skupini in posledično lažjega nasprotnika v osmini finala. Madridčani so bili od Nizozemcev boljši z 2:0, zadela sta Kevin Gameiro in Antoine Griezmann.

Derbi večera sta na štadionu Emirates odigrala Arsenal in PSG. V prvem polčasu so prevladovali Parižani in bili po zaslugi gola Edinsona Cavanija dolgo v vodstvu, v samem zaključku je z enajstmetrovke izenačil Olivier Giroud. V drugem polčasu se jim je nasmehnila sreča, žoga se je od Marca Verattija srečno odbila za hrbet Alphonsa Areole za vodstvo domače ekipe in veselje angleških navijačev. PSG je v zaključku pritisnil proti vratom Arsenala, do izenačenja pa so prišli po hudi napaki Alexa Iwobija, ki je strel z glavo zelo neodločno izbijal s črte in na koncu ukanil svojega vratarja Davida Ospino. Obe ekipi imata pred zadnjim krogom po 11 točk, Angleži pa imajo za tri zadetke boljšo razliko v golih.

Barcelona popravila bled vtis iz španskega prvenstva

Barcelona je dokazala, da lahko dobro igra tudi na zahtevnem gostovanju v deževnem in hladnem Glasgowu. Lionel Messi je zopet blestel in dvakrat zatresel mrežo Celtica, drugi zvezdnik ekipe Neymar, ki se je znašel v novih težavah, pa je podal za prvi gol Argentinca.

Manchester City na gostovanju v Monchengladbachu ni blestel, v drugem polčasu so nekaj časa igrali tudi z igralcem več, a niso uspeli streti obrambe letos neprepričljive Borussije. Tekma se je končala z neodločenim izidom (1:1), Manchester City si je s tem že zagotovil drugo mesto v skupini in zanesljivo napredovanje.

Šporar vstopil, a ni zadel

Omenimo še srečanje med Bešiktašem in Benfico. Portugalci so na gostovanju v Turčiji še v 57. minuti vodili s 3:0, nato pa je prišlo do velikega preobrata, ki ga je s tretjim zadetkom v 89. minuti po podaji z rabonoRicarda Quaresme zaključil Vincent Aboubakar. Na tekmi sta za navdušenje gledalcev s pravima evrogoloma poskrbela Nelsinho pri Benfici in Cenk Tosun, ki je s polškarjicami z levega roba kazenskega prostora začel povratek Bešiktaša.

Andraž Šporar je z Baslom gostoval pri Ludogoretsu, na še eni mrzli tekmi pa gostje iz Švice niso našli poti do mreže žilavih Bolgarov. Nekdanji napadalec Olimpije je po težavah napadalcev Basla vstopil v igro v 80. minuti, a tudi on ni našel poti do mreže vratarja Vladislava Stojanova.