Potem ko sta se obe polfinalni tekmi moškega rokometnega turnirja v Riu končali z enakim izidom 29:28 (Francozi so premagali Nemce z zadetkom Daniella Narcissa dve sekundi pred koncem z več kot devetih metrov, Danci pa so šele po podaljških ugnali Poljake, za katere je dve sekundi pred koncem rednega dela izenačil Michal Daszek), je na včerajšnji tekmi za bronasto kolajno aktualna evropska prvakinja Nemčija opravila s Poljsko (31:25) in za srebrom v Atenah 2004, ko je v finalu izgubila s Hrvaško, osvojila drugo olimpijsko kolajno.

Ekipa francoskega selektorja Clauda Oneste je v finalu lovila tretjo zaporedno zlato olimpijsko kolajno, saj je bila najboljša že v Pekingu 2008 in Londonu 2012. Sočasno bi se maščevala tudi Rusinjam, ki so v sobotnem rokometnem finalu v Riu premagale njihove rojakinje z 22:19. A Danci so jim z zmago z 28:26 obakrat prekrižali načrte, ob tem pa se jim oddolžili tudi za visok finalni poraz na EP 2014 na Danskem (32:41) in neuspeh v skupinskem delu v Riu (30:33). Danci so na krilih razpoloženega Mikkela Hansna (8 zadetkov) v 49. minuti vodili že s 25:20, ko pa je Francoz Nikola Karabatić (5, Guigou 6, Omeyer 15 obramb) ob koncu predzadnje minute pri 27:25 naredil korake, je bilo jasno, da od francoskega zlatega olimpijskega trojčka ne bo nič. »V Riu smo nastopili v oslabljeni zasedbi, bili smo pogosto kritizirani doma in v tujini, le redki so verjeli, da lahko dobimo kolajno. A pokazali smo, da smo najmočnejši, ko je najbolj potrebno in pomembno,« je dejal Gudmundur Gudmundson, Islandec na klopi Danske, ki je kot selektor svoje domovine na OI 2008 v Pekingu osvojil srebro po porazu s Francijo.