20:10

Ukrajina je odlična ekipa z nekaj odličnimi posamezniki. To smo vedeli. Nismo bili učinkoviti, čeprav smo imeli lepe priložnosti. Rezultat je izredno neugoden. A je, kar je. Glave gor, čaka naš še ena izredno pomembna tekma. Ne delamo panike. Igralci so se borili in želeli zmagati, a je Ukrajina zares izredno čvrsta ekipa in ni brez razloga v kvalifikacijah prejela zgolj štiri zadetke. A imajo slabosti, ki smo jih v prvem polčasu izkoristili, a nato nismo uspeli zadeti. Če bi, bi šla tekma v drugo smer. Puške nikakor ne mečemo v koruzo.

Srečko Katanec
selektor slovenske reprezentance

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#2010

20:03

Ni nam lahko. Vemo pa, da je še 90 minut in da moramo hitro dvigniti glave. V Ljudskem vrtu moramo biti boljši. Ukrajina je svoje priložnosti izkoristila, mi ne. Če bi v nekaterih situacijah bolje odreagirali, bi lahko tudi zadeli. Nismo obupali, še vedno verjamemo v napredovanje. Vedeli smo, da je Ukrajina trda ekipa.

Boštjan Cesar
kapetan slovenske reprezentance

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#2003

20:02

Ukrajina ima izredno izhodišče pred povratno tekmo. 20 minut pred koncem prvega polčasa smo imeli izjemni priložnosti, ki bi ju morali izkoristiti. Zavedali smo se, da jih bomo imeli. Jarmolenko jo je izkoristil, mi ne. Potem smo dobili še drugi gol.

Milenko Ačimović
strokovni komentator

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#2002

20:01

Premalo smo pokazali za kaj več. Izjemno neugoden izid, ki si ga nismo želeli. Imeli smo tri priložnosti, a bili preslabi. Ukrajinci so svoje izkoristili, čeprav jih veliko niso imeli. A v ključnih trenutkih so zadeli, kar je odločilo zmagovalca. Močno smo oddaljeni od evropskega prvenstva, a je v športu vse možno. Ukrajina je tudi pred dvema letoma na prvi tekmi premagala Francijo z 2:0, pa potem izpadla.

Nenad Protega

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#2001

20:00

Podobno je tekmo videl tudi Dnevnikov poročevalec Jože Okorn: Slovenija je v Lvovu razočarala. Odločila je razlika v kakovosti, za pot na EP se mora v Mariboru zgoditi čudež.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#2000

19:58

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1958

19:57

Povzetek srečanja: Slovenija brez strela v okvir vrat in brez kota

Ukrajina je z zadetkoma Jarmolenka v 22. in Seleznjova v 54. minuti zasluženo slavila z 2:0. Slovence, ki v rednem delu srečanja niso sprožili enega samega strela v okvir vrat in si niso priigrali niti enega kota, pred povratnim srečanjem v Mariboru tako čaka težka naloga, če se želijo kvalificirati na EP v Franciji.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1957

19:55

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1955

Konec srečanja

90'+3

Konec tekme

Ukrajina si je pred povratno tekmo v Mariboru v torek priigrala dva zadetka prednosti.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#90+3

90'+3

Smo globoko v sodnikovem podaljšku. Slovenija ni izkoristila predložka in prvega kota.

90'

Novi menjavi

Srečko Katanec v izdihljajih srečanja v igro pošilja še napadalca Zlatana Ljubijankića, ki je zamenjal Novakovića. Pri Ukrajini je igro zapustil verjetno njen najboljši mož Jarmolenko, v igro Karavajev.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#90

84'

Druga menjava pri Ukrajini

Iz igre strelec drugega gola Seleznjov, v igro napadalec Kravec.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#84

81'

Vstop Pečnika in Bezjaka je prinesel nekoliko svežine. Slovenija je v zadnjih minutah stopila na žogo in pritisnila na nasprotnikova vrata, vendar si nevarnejše priložnosti še ni uspela priigrati.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#81

80'

Prva menjava pri Ukrajini

Iz igre je odšel Garmaš, noter Malinovski.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#80

72'

Druga menjava na strani Slovenije

Iz igre je odšel Valter Birsa, namesto njega je priložnost dobil Nejc Pečnik, ki je le dve minuti kasneje sprožil svoj prvi strel, vendar je žoga poletele visoko prek vrat.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#72

19:30

Josip Iličić je znova razočaral v reprezentanci, Ukrajina je boljša za cel kakovostni razred, z vstopom Bezjaka in Pečnika gre Slovenija po gol priključka, sporoča Dnevnikov dopisnik v Lvovu.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1930

69'

Ukrajina je v drugem polčasu še bolj dominantna kot v prvem. Znova se je priložnost ponudila Seleznjovu, drugi zadetek pa mu je preprečila vratnica.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#69

63'

Menjava pri Sloveniji

Prva menjava na strani Slovenije. Josipa Iličića bo na igrišču zamenjal napadalec Rijeke Roman Bezjak.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#63

58'

Kljub novemu zadetku Ukrajincev se slednji v napadu niso ustavljali. Kaj kmalu bi lahko bilo že 3:0, vendar je neoviran poskus Garmaša z glavo z izvrstno parado zaustavil Handanović.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#58

19:16

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1916

19:15

Od Dnevnikovega poročevalca: V igri Slovenije nič novega in boljšega v primerjavi s prvim polčasom. Ukrajinski navijači na tribunah že rajajo.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1915

55'

V igri Slovenije je premalo opazen predvsem Kevin Kampl, drugi gol Ukrajine pa je bil dosežen iz sumljivega položaja.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#55

19:14

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1914

54'

GOL

Ukrajina je povedla z 2:0. Znova je obrambo Slovenije osmešil Jarmolenko, ki je neovirano pritekel v kazenski prostor, podal do Seleznjeva, ta pa je z z le nekaj metrov žogo poslal v slovenski gol.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#54

50'

Za morebiten vstop v igro se pri Slovencih pripravljata napadalca Roman Bezjak in Nejc Pečnik.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#50

19:05

Slovenska nogometna reprezentanca je do sedaj zaostajala na vseh petih prvih tekmah dodatnih kvalifikacij za veliko tekmovanje. Proti Ukrajini, Romuniji, Hrvaški, Rusiji in sedaj znova Ukrajini.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1905

46'

Začetek drugega polčasa.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#46

Drugi polčas

18:58

Iličić bi si moral ustaviti žogo in mirneje zaključiti. Je dovolj kakovosten in kaj takšnega sposoben. Za Slovenijo je bil najbolj nevaren strelec Jarmolenko, kateremu morajo slovenski branilci stopiti bližje.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1858

18:57

Pri golu je prevladala individualna kakovost Jarmolenka. Kurtić je reagiral preveč naivno. Na drugi strani je imel Iličić veliko priložnost, ki je ni izkoristil. Stoodstotno priložnost je imel tudi Novaković, a ni dobro zaustavil žoge. Vidi se, da ni v popolni pripravljenosti. Včasih se zgodi kaj takega tudi najboljšim. Prepričan sem, da bodo v drugem polčasu Slovenci še imeli priložnosti. Pogrešam predvsem večjo vlogo Iličića, ki je preveč odrezan od igre.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1857

18:55

Komentar Dnevnikovega poročevalca: Nemoč Slovenije v prvem polčasu je bila podobna kot pred šestimi leti proti Rusiji v Moskvi.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1855

18:50

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1850

Konec prvega polčasa

45'

Sodnik Jonas Eriksson je odpiskal konec prvega polčasa

Z izjemo nekaj priložnosti, ki so si jih priigrali med 25. in 30. minuto, izbranci Srečka Katanca v prvem polčasu niso navdušili. V nadaljevanju bodo morali tako prikazati mnogo več, če želijo pred povratno tekmo v Mariboru še ostati v igri za evropsko prvenstvo.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#45

43'

Rumeni karton za Krhina

Rene Krhin je vlekel za majico Seleznjova.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#43

39'

Vodstvo Ukrajine bi lahko bilo po 40 minutah igre tudi višje. Veliko zaslug, da ni tako, ima Samir Handanović, ki je z nekaj izvrstnimi posredovanji poskrbel, da Slovenija ostaja v igri.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#39

18:37

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1837

35'

Obojestranski rumeni karton za Novakovića in Hačeridija

Slovenci so se po prejetem zadetku le prebudili in si priigrali nekaj polpriložnosti, vendar jim je za izenačenje zmanjkalo zbranosti v napadu. Na igrišču je vse bolj čutiti tudi nervozo igralcev, rumena kartona sta si tako prislužila Novaković in Hačeridi.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1834

27'

Igra Slovenije v prvih 25 minutah ni navdušila. Do prve resne priložnosti je tako prišlo šele po slabe pol ure igre, ko so uspešno akcijo izvedli Valter Birsa, Milivoje Novaković in Josip Iličić, a je zvezdnik Fiorentine z volejem žogo poslal visoko prek vrat.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#27

25'

Slovenija je brez igre, opaža Dnevnikov dopisnik.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#25

18:28

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1828

18:27

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1827

18:27

19'

GOL

Vodstvo Ukrajine v Lvovu z 1:0. Po predložku Ukrajincev je Handanović odbil žogo, a le do Jarmolenka, ki je iz igre uspešno vrgell nekaj slovenskih nogometašev in z desnico žogo poslal za hrbet Interjevega vratarja.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#22

19'

Rumeni karton za Seleznjova

Napadalec Dnipra Seleznjev je s komolcem v obraz udaril kapetana Slovenije Boštjana Cesarja in za nešportno potezo bil kaznovan z rumenim kartonom.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#19

13'

Ukrajina na igrišču postaja vse bolj dominantna. Po prekršku Boštjana Cesarja nad Germašem, je z roba kazenskega prostora znova podal Konopljanka, njegov predložek pa slovenski obrambi ni povzročil preglavic.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#13

18:15

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1815

10'

Ukrajinci so si priigrali prvi kot. V kazenski prostor je nevarno podal kapetan Jevgen Konopljanka, a je Samir Handanović žogo uspešno izbil.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#10

5'

Srečanje se je pričakovano začelo s pritiskom ukrajinskih nogometašev, a si večje priložnosti niso uspeli priigrati. Slovenci so predvsem na sredini uspešno razbijali igro nasprotnika.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#05

1'

Srečanje se je začelo.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#01

Prvi polčas

17:59

Na tekmi v Lvovu je tudi slovenski predsednik Borut Pahor, ki tradicionalno ponosno maha s slovensko zastavo.

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1759

17:59

Ukrajinska reprezentanca na tekmah, ki jih je igrala v Lvovu, še ni poražena. Na 13 tekmah je zabeležila 11 zmag in neodločena izida.

17:58

Ukrajinski gledalci so pokazali veliko domoljubnih čustev med himno, saj so jo peli ponosno in glasno.

Povezava na to objavo dnevnik.si/10427247871#1758

17:57

Povezava na to objavo dnevnik.si/1042724787#1757

17:55

Tudi v Ukrajini danes odmeva tragedija, ki se je dogodila v Parizu. V znak žalovanja za žrtvami terorističnih napadov bo pred začetkom tekme minuta molka.

Povezava na to objavo dnevnik.si/10427247871#1755

17:50

Spominov na tekmo pred 16 leti je ogromno, a sedaj to ni pomembno. Igralci so dobro pripravljeni in vedo, kaj jih čaka. Prvih 15 minut je potrebno paziti, saj Ukrajinci na začetku vedno vršijo hud pritisk na nasprotnika. Taktično smo odlično pripravljeni, tako da ne verjamem, da nas lahko Ukrajinci s čim presenetijo.