Blaž Rola je za četrtfinale Buenos Airesa dobil 45 točk za lestvico ATP in slabih 15.000 dolarjev, lani ob tem času pa je nastopil na turnirju challenger na Kitajskem in ga tudi osvojil. Tedaj je za zmago prejel 90 točk in dobrih 7000 dolarjev.

Večina ostalih slovenskih igralcev je zadržala svoje uvrstitve - Blaž Kavčič 110., Aljaž Bedene 115., le povratnik v teniške arene po zdravstvenih težavah Grega Žemlja je močno izboljšal svoj položaj. Po dveh uspešnih turnirjih futures v Iranu (finale in zmaga) se je povzpel za 185 mest, tako da je zdaj 699.

Močno je sicer po lestvici napredoval 18-letni Hrvat Borna Ćorić, ki je po presenetljivi uvrstitvi v polfinale ATP turnirja v Dohi (v četrtfinalu je s 6:1 in 6:3 premagal Škota Andyja Murrayja) napredoval za kar 23 mest in je sedaj 61. igralec sveta.

Serena Williams še naprej z veliko prednostjo, Slovenke pridobile nekaj mest

Lestvica WTA se na vrhu ni spremenila, slovenske teniške igralke pa so večinoma napredovale. Polona Hercog za dve mesti, tako da je zdaj 74., Tadeja Majerič za 22 mest, Dalila Jakupovič pa za osemintrideset mest.

Tako se nadaljujejo rokade med slovenskimi igralkami. Tadeja Majerič je na drugem mestu med Slovenkami prehitela Nastjo Kolar, Dalila Jakupovič, ki je prejšnji teden osvojila turnir ITF v Indiji, pa je presegla Petro Rampre.

Na vrhu z veliko prednostjo ostaja Američanka Serena Williams, druga je Rusinja Marija Šarapova in tretja Romunka Simona Halep.