Liverpool in City sta lani bila hud boj za naslov prvaka, ki so ga na koncu rdeči precej nespretno izgubili. Tudi zato je bila tokratna tekma na Anfieldu še toliko bolj zanimiva, Liverpool pa je z dobro predstavo in sladko zmago na najboljši način prebolel nenadejan četrtkov poraz v Carigradu in izpad iz izločilnih bojev evropske lige ter ostal v boju za vsaj četrto mesto v premier ligi, ki vodi v ligo prvakov.

Pred tekmo je za favorita veljal City, ki s Chelseajem bije boj za prvo mesto, a že uvodne minute so nakazale, da to utegne biti črn dan za aktualne prvake. Že v 11. minuti je namreč z lepim strelom atraktivno zadel v času odsotnosti Stevena Gerrarda nadomestni kapetan rdečih Jordan Henderson in poskrbel za odlično vzdušje na tribunah. Gostje so sicer dokaj kmalu izenačili, ko je Sergio Agüero z odlično podajo zaposlil Edina Džeka, reprezentant BiH pa je brez težav zadel za 1:1.

V drugem polčasu je City kazal željo po vodilnem golu, imel nekaj več posesti žoge, a razpletlo se je po željah domačih. Kot že nekajkrat v zadnjem obdobju je bil ponovno junak Liverpoola Brazilec Coutinho, ki je tokrat zadel v 75. minuti in bil drugič zapored krvnik Cityja na Anfieldu, saj je odločil tudi lansko tekmo, ki se je končala s 3:2.

Liverpool, ki je na zadnjih 10 tekmah premier lige osvojil kar 26 točk, je z novo zmago skočil na 5. mesto ter ohranil stik z Manchester Unitedom in Arsenalom, ki bosta verjetno glavna konkurenta za tretje in četrto mesto, nekdo od trojice pa bo potegnil kratko in se moral zadovoljiti s slabšo uvrstitvijo ter spremljanjem lige prvakov od daleč. City na drugi strani z današnjim porazom Chelseaju ponuja izjemno priložnost, da se vrne na angleški prestol, saj je razlika ostala 5 točk, Londončani, ki bodo danes igrali v finalu ligaškega pokala, pa imajo tekmo manj.