Barcelona se v zadnjem času ukvarja s številnimi težavami na in izven igrišča, a včeraj so bile te pozabljene, saj so varovanci Luisa Enriqueja predvsem v prvem polčasu prikazali najboljšo predstavo letošnje sezone in zasluženo premagali Atletico, ki je bil v lanski sezoni za Katalonce kot zaklet, saj ga na medsebojnih šestih tekmah niso premagali niti enkrat.

Pred tekmo sta oba kluba na lestvici za madridskim Realom zaostajala za 4 točke, zato je bilo srečanje izjemno pomembno, v obeh taborih pa si niso želeli poraza, saj bi v primeru le-tega verjetno lahko boj za naslov prvaka opazoval le še od daleč. Sedaj se je v tej vlogi znašel Atletico, ki tokrat s svojim značilnim zelo fizičnim pristopom ni uspel prekrižati načrtov Barceloni.

Najboljši polčas sezone strl Atletico

Že uvodne minute so nakazale, da je Barca tokrat z glavo pri stvari in da želi vse tri točke. Mrežo Atletica so domači načeli že v 12. minuti, ko je Messi lepo podal pred vrata, Suarez je zgrešil žogo, a je ta prišla do Neymarja, ki jo je z dobro reakcijo poslal v gol. Po vodstvu je Barcelona nadaljevala z ofenzivo, Atletico pa je le redko prišel do napadalnih akcij, medtem ko njegovi nogometaši pri branjenju niso skoparili z grobimi prekrški. Toda to ni ustavilo naleta domačih, ki so v 35. minuti povišali prednost. Zadetek Suarezu je z novo lepo podajo omogočil Messi, ki pa je ob sprejemu žoge igral z roko, toda glavni sodnik Alberto Undiano, ki tokrat ni imel svojega najboljšega dne, je to spregledal in moštvi sta na odmor odšli pri izidu 2:0, čeprav bi lahko bilo vodstvo Barce še višje, saj je kar nekaj lepih priložnosti ostalo neizkoriščenih.

V drugem polčasu je tekma spet postala rezultatsko povsem odprta, ko je Undiano v 56. minuti ob rahlem dotiku Messija nad Jesusom Gamezom dosodil enajstmetrovko za Atletico, ki jo je v zadetek pretvoril Mario Mandžukić. Gol je gostom dal krila, domači nogometaši pa so jim prepustili pobudo in nekaj časa so Katalonci trepetali za zmago, ki pa so jo nato le potrdili z golom Messija v 87. minuti, ko je bil Argentinec ob gneči in zmedi v kazenskem prostoru na pravem mestu in je žogo z bližine potisnil v gol.

Barcelona se je z zmago vodilnemu Realu približala le na točko zaostanka, Atletico pa je ostal pri zaostanku štirih točk. Sta pa oba včerajšnja tekmeca odigrala tekmo več od kraljevega kluba.

Neymar vesel, da so se osredotočili na tekmo

V taboru zmagovalcev so verjetno zadovoljni, da so z včerajšnjim uspehom vsaj za nekaj časa na stranski tir postavili govorice o slabem vzdušju v slačilnici in o odhodu Messija. Argentinec je sinoči deloval zelo motivirano in razigrano in kadar je na igrišču v takšni izdaji, se Kataloncem ponavadi ni treba bati za uspeh, saj za seboj potegne celotno ekipo. Z dobro igro moštva na težki tekmi je bil včeraj zelo zadovoljen tudi Neymar.

»Sem res zelo vesel. Naša ekipa je igrala dobro in v tekmo smo vložili veliko truda, kar se je obrestovalo. Nekatere neprijetnosti iz zadnjega obdobja smo pustili za seboj in se osredotočili le na tekmo z Atleticom. Lahko tudi zatrdim, da sicer nimamo prav nobenih problemov z nikomer,« je po tekmi za Canal Plus izjavil Brazilec, ki je nato na vprašanje, kdo je glavni v klubu, ali Messi ali Enrique, odgovoril z »Bartomeu« (predsednik Barcelone, op. p.).

Messi zanikal odhod in ostale govorice

Kakršnekoli težave znotraj kluba, morebiten odhod ali domneven spor s trenerjem Enriquejem pa je zvečer nato zanikal tudi Messi. »Že nekaj časa krožijo o meni številne govorice, ki pa jih do sedaj nisem zanikal. Govori se, da sem imel slab odnos že z Guardiolo, Eto'ojem in Ibrahimovićem ter da sem od vodstva kluba zahteval, da se znebijo številnih ljudi. Vse to ne drži. In daleč od resnice so tudi zgodbe o meni in Enriqueju. Sem le nogometaš Barcelone in v slačilnici sem enak vsem ostalim soigralcem. Ne sprejemam nobenih odločitev in ne postavljam nobenih zahtev tistim, ki odločajo. Slišal sem tudi, da naj bi moj oče govoril z Manchester Cityjem in Chelseajem o mojem prestopu. Tudi to so laži, vse so le laži. Ljudje govorijo marsikaj, ker nam želijo škoditi in nas zato obmetavajo v vsem mogočim sr**jem, ti napadi pa ne prihajajo iz Madrida,« je zvečer Messi odkrito spregovoril za klubsko televizijo Barca TV.