Leta 1960 sta humorist Georges Bernier, bolj znan kot Profesor Choron, in pisatelj François Cavanna začela izdajati mesečnik Hara-Kiri, ki se ga je med bralci kmalu prijel vzdevek »bete et méchant« (neumen in zločest) in je postal prepoznaven v Franciji. Devet let kasneje so se v njegovem uredništvu odločili, da od mesečnih satiričnih tem preidejo k bolj ažurnim in so začeli izdajati tednik L'Hebdo Hara-Kiri (v prevodu Tedenski harakiri), ki se je leto kasneje zapletel v odmeven škandal. Novembra 1970 je osem dni po tragediji v nekem nočnem klubu, ko je v požaru izgubilo življenje 146 ljudi, umrl bivši predsednik Charles de Gaulle. Zadnje ure je dočakal v rojstnem kraju Colombey-les-Deux-Églises, L'Hebdo Hara-Kiri pa se je na naslovnici posmehnil medijskemu pokrivanju te »nacionalne tragedije« z naslovom »Tragični ples v Colombeyu, eden mrtev«. Tednik je bil prepovedan, da bi prepoved obšli, pa so njegovi ustvarjalci spremenili ime ter si ga sposodili pri mesečni reviji stripov Charlie Mensuel, in na trgu se je obdržal do leta 1981.

Levičarski in protiverski

Tedenski Charlie se je znova vrnil v kioske po prvi zalivski vojni. Prejšnji ekipi se je kot novi urednik pridružil novinar, humorist in pevec Philippe Val. Z močno publiciteto so prvo številko julija 1992 prodali v 100.000 izvodih, v naslednjih pa skrbeli, da so vsake toliko časa močno vznemirili politične in družbene vode. Leta 1996 so zbrali 173.704 podpise za prepoved desničarske Nacionalne fronte. Levičarsko usmerjeni satirični časnik z močno protiversko noto in nekonformističnim tonom je leta 2000 odmevno odpustil novinarko Mono Chollet, ker je protestirala proti članku Philippa Vala, v katerem je Palestince označil za necivilizirane.

Širšo svetovno pozornost je pritegnil leta 2006, ko je pod naslovom »Mohamed obkrožen s fundamentalisti« poobjavil sporne prerokove karikature belgijskega Jyllands-Postna ter potrojil prodano naklado. Vala je leta 2009 zamenjal v sredo ubiti urednik Stéphane Charbonnier, Charlie pa je muslimane znova razburil leta 2011 s posebno izdajo Charlie Hebdo (namig na šeriatsko pravo) ter karikaturo Mohameda, ki zapoveduje: »Tisoč udarcev, če ne boš umrl od smeha.« Novembra tega leta je bilo uredništvo tarča napada z molotovkami, ki pa ni terjal žrtev. Septembra 2012 je objavil še serijo karikatur golega Mohameda ter si prislužil kritiko zunanjega ministra Fabiusa, da priliva olje na ogenj nejevolje med muslimani. de