Pravijo, da prinaša novo leto s seboj sveže, nove začetke. Tega sta se nadejala slovenska predstavnika v ligi ABA Union Olimpija in Krka, ki sta staro leto 2014 končala s slabimi igrami in rezultati. Na prvih obračunih v letu 2015 sta obe moštvi prikazali boljši obraz, kar pa ni bilo dovolj za prekinitev negativnega obdobja. Ljubljančani so proti Crveni zvezdi zabeležili četrti zaporedni poraz, Krka pa proti Metalcu devetega v desetih tekmah.

»Trdo smo trenirali med prazniki,« je pred obračunom s Crveno zvezdo povedal trener Olimpije Aleš Pipan, s čimer je med vrsticami namignil, da se bodo Ljubljančani Beograjčanom trdno postavili po robu in naredili vse, da pridejo do presenečenja. Besede 55-letnega Celjana niso bile prazne, saj so zmaji pokazali napredek v napadu, ki je na tekmah v drugem delu decembra najbolj šepal. V prvi četrtini je zeleno-beli voz vlekel Klemen Prepelič, ki je zadel prve štiri poizkuse za tri točke in nakazal, da bi po mučnih mesecih le lahko končno ujel boljšo formo. Če so stvari tekle na eni strani igrišča, pa so bolj šepale na drugi, kjer so se gostitelji težje kosali z evroligaškim nasprotnikom, ki ima bogat napadalni arzenal. Ko so v drugi četrtini igralci trenerja Pipana v nekaj minutah storili ogromno napak in košarkarjem Crvene zvezde žogo nemalokrat podali kar v roke, so gostje prešli v vodstvo, a so krizni trenutki Olimpije minili še pravočasno, ravnotežje na parketu je bilo znova vzpostavljeno, izid na semaforju pa je ob glavnem odmoru gostiteljem dajal upravičeno upanje na uspeh.

Zmaji so premeteno igro nadaljevali tudi v tretji četrtini, ko se je zdelo, da so gostje iz Beograda prvič resno začutili, da bi bil lahko njihov niz nepremaganosti v jadranskem tekmovanju končan. Vse več je bilo namreč posiljenih metov, vse več ugovarjanj sodnikom. A nikakor ne paničarjenja, s čimer so tekmo pripeljali v izenačeno končnico, v kateri so košarkarji Olimpije v napadu izbirali napačne odločitve, košarkarji Crvene zvezde pa manj napačne, kar je odločilo o zmagovalcu. »Znova so nas teple izgubljene žoge. Imeli smo jih kar 22, od tega številne neposredno v roke nasprotniku. To so gostje znali izkoristiti in to je bila ključna stvar za poraz,« je dejal Aleš Pipan, ki je po dolgem času lahko računal tudi na Sasuja Salina, pri katerem pa se vidi, da po daljši odsotnosti še ni pripravljen za igro. Olimpijin strateg je obrazložil tudi čudno potezo, ko je v 35. minuti pri izenačenem rezultatu v igro poslal Gregorja Hrovata, ki do tedaj sploh ni stopil na parket. »Hrovat je bil na zadnjih dveh tekmah pasiven. Naučiti se bo moral tudi tega, da v igro pride hladen in prispeva k igri ekipe.«

Po nespretno odigrani končnici proti Metalcu so že deseti poraz v enajstih tekmah doživeli pri Krki. Novomeščani so za nameček ostali še brez enega najboljših posameznikov v letošnji sezoni Chrisa Bookerja, ki je staknil poškodbo. »Na koncu smo zgrešili nekaj povsem odprtih metov in zicerjev. Dobro smo igrali v obrambi, a bili zaradi poškodbe Bookerja v težavah pod obročema. Tudi če bi na koncu zmagali mi, ne bi bilo nezasluženo,« meni trener Krke Aleksandar Džikić, ki nikakor ne najde načina, da bi ustavil padanje dolenjskega moštva po lestvici jadranskega tekmovanja.

Drugi izidi: Igokea – Szolnoki Olaj 66:71 (16:11, 31:24, 49:52, Dragović 14; Vojvoda 17), Partizan – Cedevita 76:64 (16:7, 39:24, 60:44, Pavlović 19; Bilan 20), MZT – Budućnost sinoči, danes ob 20.30: Cibona – Mega Leks, Levski – Zadar (termin tekme še ni določen).