Dvajsetletna tenisačica, 48. igralka svetovne jakostne lestvice WTA, ki je letos v Bogoti osvojila svoj prvi turnir serije WTA, je izločila 14 let starejšo Williamsovo, trenutno 18. igralko sveta. Williamsova se lahko pohvali s kar 45 turnirskimi zmagami in sedmimi naslovi zmagovalke turnirjev za grand slam.

V 1. krogu turnirja v Wuhanu je izpadla še ena nekdanja članica elitne deseterice Italijanka Francesca Schiavone, ki je leta 2010 osvojila svoj prvi in do zdaj edini turnir za grand slam, odprto prvenstvo Francije v Parizu. Boljša od Italijanke je bila Belgijka Kirsten Flipkens, ki je slavila z 2:6, 7:6 (2), 6:4.

Prva nosilka tega turnirja je mlajša sestra Venus Serena Williams, ki je bila v 1. krogu prosta.