Rola je pridobil 11 mest, dve več pa Blaž Kavčič, ki je na 85. mestu drugi Slovenec. Najbolj je nazadoval Grega Žemlja, nekdaj najvišje uvrščeni slovenski igralec, ki je izgubil kar 369 mest in je 585.

Lanski zmagovalec Wimbledona Britanec Andy Murray je izgubil pet mest in je deseti. Med deseterico je prvič Bolgar Grigor Dimitrov, ki je deveti.

Kvitova četrta, Bouchardova sedma na lestvici WTA

Čehinja Petra Kvitova, ki je v finalu turnirja za grand slam v Wimbledonu premagala Kanadčanko Eugenie Bouchard, je na teniški lestvici WTA pridobila dve mesti in je četrta, Bouchardova pa je s 13. skočila na sedmo mesto in je najvišje uvrščena Kanadčanka doslej. Na 61. mestu je Polona Hercog, najboljša Slovenka, ki je pridobila dve mesti.

Na vrhu so ostale Američanka Serena Williams, Kitajka Li Na in Romunka Simona Halep.