Na državnozborskih volitvah bi se glede na rezultate raziskave na tretje mesto uvrstila PS s 7,2 odstotka, na četrto mesto NSi s šestimi odstotki, na peto mesto pa SLS s petimi odstotki glasov. Sledile bi stranka DeSUS s 4,3 odstotka, Solidarnost s 3,6 odstotka, TRS z 2,6 odstotka ter DL z 1,8 odstotka.

Pri tem vprašanju je bilo neopredeljenih 7,4 odstotka anketirancev, svojega odgovora pa jih ni želelo izdati 6,2 odstotka.

Volitev bi se zanesljivo udeležilo 49 odstotkov vprašanih, verjetno pa 13 odstotkov. Da verjetno ne bi šli na volitve, jih je odgovorilo deset odstotkov, zanesljivo pa na volitve ne bi odšlo 28 odstotkov anketiranih. O odhodu na volitve se še ni odločil en odstotek vprašanih.

Anketirance so spraševali tudi o podpori vladi. Da jo podpira, je odgovorilo 31 odstotkov vprašanih, kar je polovico manj kot lani ob nastopu njenega mandata.

Telefonsko raziskavo je za TSmedia med 8. in 16. aprilom 2014 na vzorcu 1005 oseb opravil Episcenter. Na vprašanje o strankarskih preferencah so odgovarjali le tisti, ki so dejali, da bi se volitev zanesljivo, verjetno ali mogoče udeležili. Takšnih anketirancev je bilo 629.

Episcenter je anketirancem zastavil tudi vprašanje o podpori listam na evropskih volitvah. Glede na rezultate najbolje kaže listi SLS in NSi, sledi pa lista SDS z nosilcem Milanom Zverom. Lista nekdanjega predsednika računskega sodišča Igorja Šoltesa je na tretjem mestu, sledijo pa lista PS, lista DeSUS, evropski poslanec Jelko Kacin, ki je predviden za nosilca liste LDS, ter lista SD.