Na dokaj dolgočasni dirki se je ponovno pokazala velika premoč Honde, saj njena tovarniška dirkača nista imela veliko opravka s tekmeci, posebej zmagovalec Marc Marquez, ki je tako slavil drugo letošnjo zmago. »Seveda sem vesel nove zmage, a to je bila res malce drugačna dirka. Povsem drugačna v vseh pogledih, saj še nikoli nisem uspel voditi od starta do cilja in dejansko pripeljati do ciljne črte brez pritiska ostalih tekmecev. To je sedaj zame povsem nov občutek, saj sem se zaradi tega zelo težko osredotočil na vožnjo, posebej v zadnjih krogih. In v zadnjem ovinku me je skoraj vrglo z motocikla. Dobro smo se prestrašili vsi v ekipi. Lahko rečem, da je bila to kar preveč mirna dirka zame, navajen sem ostrih bojev in nenehnega pritiska. Tako pa je prišla ta zmaga veliko lažje, kot sem pričakoval.«

Drugi je bil Dani Pedrosa, ki sicer ni mogel ogroziti Marqueza, a je bil vseeno zadovoljen: »Glede na to, da se je sezona šele dobro začela, sem zadovoljen z izkupičkom. Dejansko sem na stezi naredil največ, kar v tem trenutku lahko. Marc je bil enostavno prehiter v vseh pogledih.«

Andrea Dovizioso pa je s tretjim mestom Ducatiju vsaj nakazal luč na koncu predora. »Dobro smo delali preko vikenda, a vseeno nisem pričakoval, da bom dovolj hiter za zmagovalne stopničke. Ta rezultat smo zelo potrebovali in sem bil med dirko presenečen, ker dejansko nisem bil posebno hiter, saj z motociklom še nismo tam, kjer želimo biti. Tako da je bila to po svoje težka dirka, a tretje mesto je lepo poplačilo za ves vložen dosedanji trud.«

Ekipa Yamahe je v Austinu doživela svojo malo katastrofo. Valentino Rossi se je dobro držal kar precej časa, potem pa mu je začela nagajati elektronika v pogonskem agregatu, in le-ta ni več razvijal polne moči, zato je proti koncu dirke izgubljal mesto za mestom ter v cilj pripeljal kot osmi. Jorge Lorenzo pa si je na startu privoščil napako in prehitro speljal, si zato prislužil kazen, ki je v 21 krogih nikakor ni mogel nadoknaditi, zato je bil na koncu le deseti.

Solidno se je zato s četrtim mestom odrezal Stefan Bradl, Ducatijev dirkač Cal Crutchlow pa si je pri dokaj neprijetnem padcu padcu zlomil desno roko. Naslednja dirka je na sporedu 27. aprila v Argentini.

MotoGP: 1. Marquez, 2. Pedrosa (oba Špa, oba Honda), 3. Dovizioso (Ita, Ducati), moto2: 1. Vinales, 2. Rabat (oba Špa, oba Kalex), 3. Aegerter (Švi, Suter), moto3: 1. Miller (Avstral), 2. Fenati (Ita, oba KTM), 3. Vazquez (Špa, Honda).