Denimo lani je tretje mesto, ki v Italiji še vodi v ligo prvakov, osvojil Milan, za kar je potreboval 72 točk. Da bo letos Roma dosegla takšno bero, mora zmagati zgolj še na 14 od 28 tekem, ki jih ima do konca prvenstva. Cilj Rome je zdaj drugačen, to je državni naslov, a kljub izjemnemu začetku ima pred najbližjima zasledovalcema, Napolijem in Juventusom, zgolj pet točk prednosti. Romanisti so nogometaše iz Neaplja sicer že premagali, tekma z Juventusom pa jih še čaka.

Roma je z deseto zaporedno zmago na začetku prvenstva izboljšala dosežek Juventusa (devet zmag v sezoni 2005/06), toda v Evropi ima boljši izkupiček še nekaj moštev. Če se ozremo samo na najboljših pet lig, potem ima Tottenham enajst zmag na začetku sezone 1960/61, še boljši pa so podvigi Ajaxa in Benfice. Nogometaši nizozemskega kluba so na začetku sezone 1995/96 zbrali dvanajst zaporednih zmag, nogometaši portugalskega moštva pa kar 23 zmag na začetku sezone 1972/73.

Oglasili so se tudi zgodovinarji italijanske lige, ki trdijo, da Roma nima niti najboljšega dosežka na Apeninskem polotoku. Da je resnica za Romo še bolj kruta, naj bi najboljši začetek vseh časov imel Lazio, torej njen največji rival iz glavnega mesta Italije. Lazio je namreč v sezoni 1913/14 zmagal na kar 14 tekmah na začetku prvenstva, a v drugačnem sistemu tekmovanja. Najprej je zmagal na desetih dvobojih v rimskem okolišu, nato pa je dobil še prve štiri tekme v centralno južni diviziji Italije. Kljub temu Lazio na koncu ni bil prvak, kajti v velikem finalu je z 1:7 izgubil proti moštvi Casale.

Povsem drugačne skrbi pa imajo pri Milanu, saj je v nevarnosti celo uvrstitev v evropsko ligo. Tolažijo se lahko zgolj z dejstvom, da so lani po desetem krogu imeli celo točko manj kot letos, številni navijači pa upajo, da bo Berlusconi danes odpustil Allegrija. Za kaj takega bo potreben poraz proti Fiorentini.