Za Los Angeles, ki se je zmagovito vrnil v domači hram Staples Center po turneji gostovanj, je dvakrat zadel Justin Williams, po en zadetek pa so dodali še Drew Doughty, Kyle Clifford in Matt Greene. Vratar Jonathan Quick je zaustavil 27 strelov Dallasa.

Najboljši slovenski hokejist je v 17. minuti Justinu Williamsu podal za izenačenje na 1:1, tik pred koncem prve tretjine pa je Williams zadel še enkrat pri igri z igralcem več. Med podajalci je bil znova Kopitar. Gostujoči Dallas je v drugi tretjini poravnal izid, v 29. minuti je zadel Rich Peverley, a so v zadnji tretjini kralji postavili stvari na svoje mesto ter s še tremi goli potrdili zasluženo zmago. V tretji tretjini so zadeli še Doughty, med podajalci je bil tudi Kopitar, Clifford in Greene. Kopitar, vodilni strelec kraljev v minulih sezonah, v novi sezoni še ni vpisal zadetka, zato pa je z osmimi podajami najuspešnejši podajalec.

"V tretji tretjini smo končno dobili poplačilo za ves trud, ki smo ga vložili v prvih dveh tretjinah. Očitno je, da smo še v iskanju naše prave identitete. Ob neodločenih izidih, ko tekma visi, oziroma ko minimalno zaostajamo, moramo biti samozavestni ter sami pri sebi začutiti, da lahko zmagamo," je po tekmi razmišljal Williams, ki je dosegel prva zadetka za Los Angeles, pri obeh pa je bil podajalec Kopitar.

Los Angeles je pri svoji šesti zmagi znova pokazal nekaj stare učinkovitosti. Na štirih gostovanjih je v rednih delih tekem zabil le šest zadetkov, tokrat pa jih je kar pet le na eni tekmi.

Na tekmi v Arizoni je domači vratar Mike Smith dosegel zadetek in tako postal 11. vratar v ligi NHL s takšnim dosežkom. Phoenix je Detroit premagal s 5:2, Smith pa je plošček poslal na prazen gol čez celo igrišče tik pred sireno, ki označuje konec tekme. Sodniki so si zato na posnetkih ogledali, ali gol velja, nazadnje pa so ga priznali. V ligi NHL imata dva vratarja na svojem računu celo več kot en zadetek, najuspešnejši v tej prvini je Martin Brodeur s tremi, ki je bil marca letos tudi zadnji pred Smithom, ki je dosegel zadetek.

San Jose ostaja najuspešnejša ekipa sezone in edina ekipa, ki še ni doživela poraza. Morski psi so s 6:3 premagali Calgary. Joe Pavelski je dosegel po dva zadetka in podaji.

Branilci naslova Chicago Blackhawks so na domačem ledu s 3:1 ugnali Toronto Maple Leafs. Boston Bruins je v gosteh visoko s 5:0 premagal Tampa Bay Lightning. Junak tekme je bil finski vratar Tuukka Rask, ki je zaustavil vseh 23 strelov domačega moštva za prvi "shutout" v sezoni ter 17. v karieri. Hokejisti New Jersey Devils so bili v derbiju vzhodne konference boljši od New York Rangers s 4:0 za prvo zmago v sezoni. Vratar Cory Schneider je z 22 ustavljenimi streli vpisal svoj prvi "shutout" v dresu New Jerseyja.