Kangler naj bi bil tokrat ovaden skupaj z nekdanjim nadzornikom Farmadenta Danilom Burnačem in nekdanjim direktorjem istega podjetja Leopoldom Donkom. V njihovih ravnanjih naj bi preiskovalci NPU našli sume storitve kaznivega dejanja zlorabe položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti, poroča Večer na svoji spletni strani.

Pri preiskavi naj bi policisti sledili lanskoletnim ugotovitvam Komisije za preprečevanje korupcije. Kot so pojasnjevali v KPK, je župan svojo funkcijo zlorabil zato, da je svoji podrejeni omogočil materialno korist v višini okoli 10.000 evrov mesečno, kolikor naj bi znašala njena plača na mestu prokuristke. Že oktobra 2009 pa naj bi Kangler Donku naročil, naj kot prokurista zaposli nekdanjega poslanca Saša Pečeta. Donko se s tem ni strinjal, pristal pa je na to, da sklenejo dveletno svetovalno pogodbo s Pečetovim podjetjem Salutor, s čimer naj bi Pečetovo podjetje neupravičeno prejelo 98.400 evrov, navaja časnik.

KPK opozorila še na druge nepravilnosti

Protikorupcijska komisija je sicer opozorila še na nekatere druge nepravilnosti, vendar ni znano, ali so tudi te zapisane v ovadbi. Večer ob tem navaja nepravilnosti pri sklenitvi pogodbe med Farmadentom in odvetnikom Zvonkom Kolškom ter pri najemu programske opreme podjetja županovega prijatelja Ivana Hajnška. Opremo je moral Farmadent od tega podjetja najeti na Kanglerjev predlog, podjetje pa je zanjo plačevalo bistveno več kot za program, ki so ga uporabljali prej, piše Večer.

Kangler je sicer ugotovitve komisije, da je deloval izrazito klientelistično, že lani zavrnil kot neutemeljene.

Donko, ki je protikorupcijsko komisijo opozoril na sporna ravnanja v Farmadentu, si je z razkritjem tudi sam nakopal kazensko ovadbo, saj mu je Kangler očital, da je Farmadent oškodoval s spornim nakupom skladišča na Teznem, ki naj bi ga preplačal. Kriminalisti mu v kazenski ovadbi očitajo, da je družbi Logotech pridobil premoženjsko korist v višini 346.000 evrov in za isti znesek oškodoval Farmadent.