Lukšič je na današnji novinarski konferenci poudaril, da so se za vstop v vladno koalicijo odločili, da "spravimo z oblasti vlado Janeza Janše, ki je delala slabo", kar jim je tudi uspelo.

Že v začetku so javnosti želeli dati jasno sporočilo, da gredo v vlado z najboljšo ekipo, da ne držijo fige v žepu in da želijo Sloveniji pomagati po najboljših močeh, je povedal predsednik SD. Odločitev se je izkazala za dobro, saj so ministri SD po njegovi oceni presegli pričakovanja, se vsak na svojem področju dobro izkazali in nasploh pripomogli k trdnemu delovanju koalicije.

Za SD je po Lukšičevih besedah zlasti pomembno, da je Slovenija naredila korak naprej pri opravljanju potrebnih nalog, in da predsednica vlade Alenka Bratušek vseskozi ne tarna, kako namerava odstopiti ali kako v Slovenijo prihaja trojka. Vlada dela dobro in v Slovenijo prinaša potreben mir, da lahko vsi segmenti v družbi delujejo v skladu s svojimi nalogami, je prepričan predsednik SD.

Veliko dela pri zaposlovanju mladih

SD je v vlado vstopila tudi zaradi programskih nalog, je poudaril. Tako so želeli preobrniti trend, v katerem se je država ukvarjala samo z varčevanjem, in spodbuditi tudi ukrepe za zagon gospodarstva. Vlada na tem področju po Lukšičevi oceni sicer še ni naredila kakšnega velikega pogumnega koraka. Sam zato pričakuje, da bo vlada z rebalansom namenila znatna sredstva za ta namen.

Prav tako je bil programski cilj SD v vladi ureditev bančnega sektorja, vendar pa urejanje zadev na tem področju po Lukšičevem mnenju poteka premalo intenzivno. Prav tako Slovenijo čaka še veliko dela na področju zaposlovanja mladih.

Nad opravljenimi nalogami na področju preureditve upravljanja z državnim premoženjem pa je predsednik SD razočaran. Vlada najprej zlasti sledi ukrepom prejšnje vlade, je poudaril Lukšič in ponovil, da so v SD proti razprodaji državnega premoženja. Upa sicer, da so v SD dosegli vsaj to, da vlada ne bo predlagala novega seznama podjetij za prodajo, saj mora Slovenija zlasti vitalna podjetja po njegovem prepričanju ohraniti v državni lasti.