To je bila ponovitev lanskega finala turnirja ATP na Dunaju, ki ga je del Potro dobil s 7:5 in 6:3. Argentinec je bil tudi tokrat premočan tekmec, glavno njegovo orožje pa je bil zanesljiv začetni udarec, saj si Žemlja ni priboril niti ene priložnosti za odvzem servisa.

V prvem nizu sta oba uspešno osvajala igre na svoj začetni udarec, čeprav je bilo opazno, da je del Potro bližnje Žemlji kot obratno. Izenačeno je bilo do 5:5, nato pa je slovenski igralec prvič izgubil svoj servis, kmalu pa tudi niz.

Grega Žemlja je igro na lastnem začetnem udarcu dvignil v drugem nizu, saj del Potro ni imel nobene priložnosti za odvzem njegovega servisa, toda enako je bilo tudi na drugi strani. Odločala je podaljšana igra, kjer pa je Argentinec znal izkoristiti svoje močne udarce.

Dvoboj je bil tu že odločen, kar je potrdil tretji niz. Žemlja ni več verjel v lastne sposobnosti, del Potro pa je umirjeno prišel do napredovanja v osmino finala. »Moj tekmec je zelo dobro serviral v prvih dveh nizih. Še posebno to velja za drugi niz, saj je dosegel prvih dvajset točk na svoj servis, prvič pa sem ga lahko ogrozil šele v podaljšani igri. V tem delu dvoboja nisem imel praktično nobenih možnosti, da bi prišel do brejka,« je Žemljo pohvalil Juan Martin del Potro. »V podaljšani igri sem zaigral bistveno bolje, kar je tudi treba, če hočeš zmagati na tej podlagi. Ključno je, da si boljši od tekmeca v odločilnih trenutkih.«

Del Potro bo imel danes priložnost, da se prvič v karieri uvrsti v četrtfinale Wimbledona. Lani in predlani je prišel do osmine finala, kjer pa je naprej naletel na Rafaela Nadala, nato pa še na Davida Ferrerja. Tokrat bo njegov tekmec Italijan Andreas Seppi. »V mislih imam samo vsako naslednjo tekmo. Moja prva naloga je, da čim bolj pozdravim koleno in gleženj,« je potarnal del Potro, ki je v tretjem nizu proti Žemlji grdo padel na spolzki travi. »Ni več lahkih tekmecev, kar velja za ves turnir. Vsak igralec je izredno motiviran in pripravljen, da ogrozi kogar koli. Presenečenja se dogajajo, zato nobenega nasprotnika ne podcenjujem.«

Edina, ki bo zdaj še zastopala slovenski tenis v Wimbledonu, je Katarina Srebotnik. V drugem krogu ženskih dvojic je v paru z Rusinjo Nadjo Petrovo premagala Američanko Varvaro Lepchenko in Kitajko Saisai Zheng s 7:5 in 6:3. V tretjem krogu se bosta Srebotnikova in Petrova, ki sta tretji nosilki, pomerili z Vanio King iz ZDA in Kitajko Jie Zheng, ki sta 13. nosilki. vra