Prvi polčas so dobili Italijani, ki so tokrat igrali v precej spremenjeni zasedbi, saj je selektor Cesare Prandeli ponudil priložnost nekaterim rezervistom. Alessandro Diamanti, ki je izvajal prosti strel z desne strani, je v 24. minuti presenetil vratarja Urugvaja z neposrednim strelom na gol, žoga pa se je po odboju od vratnice in vratarjevega hrbta nato srečno odbila proti golu, prek črte pa jo je brez težav potisnil Davide Astori.

V drugem polčasu so se prebudili Urugvajci, ki so v 58. minuti izvedli lepo akcijo, z zadetkom za 1:1 pa jo je zaključil Edinson Cavani.

Ne najbolj prepričljivi Italijani so nato v 73. znova povedli, ko je s prostega strela ponovno zablestel Diamanti. Tokrat je z neposrednim strelom z 20 metrov lepo ugnal vratarja Muslero.

Gol ni zmedel Južnoameričanov, saj so že pet minut kasneje izenačili. Znova je gol padel s prostega strela, natančno je meril Cavani.

V zaključku rednega dela tekme se izid ni več spremenil in sledila sta 15-minutna podaljška, ki pa prav tako nista prinesla odločitve, zato je o zmagovalcu odločalo streljanje enajstmetrovk, kjer so bili s 3:2 boljši Italijani. Buffon je ubranil strele Diegu Forlanu, Martinu Caceresu in Walterju Garganu, v vrstah »azzurov« pa je bil nenatančen le Mattia de Sciglio.