S športom je tesno povezana od mladih nog, saj je že njen oče uspešno tekmoval v sankanju na umetni in naravni progi. Ker je doma z Jesenic, kjer je hokej najpomembnejši, njena odločitev za floorball ne čudi. Kot žilavo dekle se je vedno bolj uveljavljala v fantovski družbi. »Ko je ekipa FBK Jesenice ostala brez vratarja, so me povabili in leta 2003 sem bila edina (in prva) punca, ki je nastopala v državni ligi. Floorball me je očaral s svojo dinamičnostjo in dejstvom, da je tehnika igralcev tako raznolika. Dober igralec floorballa je kreativen, hiter in ima smisel za taktiko. Kot v vseh ekipnih športih je pomembna povezanost med ekipo. In prav ta ekipna dinamika doda privlačnost temu športu.«

Danes Tanja, ki dela kot pomočnica vzgojiteljice v vrtcu, tudi uspešno študira na Pedagoški fakulteti v Mariboru, smer športno treniranje, pot in poroka pa sta jo zanesli v Borovnico, ki velja za zibelko ženskega floorballa v Sloveniji. Večina deklet, med njimi tudi Tanja, igra tudi v ženski članski reprezentanci. Ima pa seveda svoje mnenje o vlogi deklet v športu, posebej floorballu: »Težko rečem, kako je z ženskami v Sloveniji v drugih športih. Vsekakor je nekaj najboljših športnic prav žensk. Tina Maze je s svojimi uspehi osvojila srca vseh Slovencev, imamo dobre športnice, vendar je zastopanost žensk v športu manjša kot moških. Ne samo pri tekmovalcih, tudi pri sodnicah in drugih funkcijah, povezanih s športom.«

A biti vratarka je posebna naloga, tudi v floorballu. »Svojo ekipo doživljam kot družino. Vesela sem, da smo punce skozi leta napredovale do te mere, da se lahko kosamo tudi s fanti, ki so se že naučili, da nas ne smejo podcenjevati. Vratarka sem želela biti že od malih nog. Vedno mi je predstavljalo poseben izziv stati med vratnicama, pa naj bo to v nogometu, rokometu, hokeju ali floorballu. Mislim, da je dober vratar rojen za to igralno mesto, saj moraš svoji ekipi zagotavljati neko zaupanje, da boš opravil nalogo, če bo šlo vse drugo narobe. Edini vratarjev sovražnik je on sam, saj je od njega odvisno, kako bo obvladoval svoja čustva in stres ter deloval na svojo ekipo. Smo zadnja ovira, ki jo mora nasprotnik premagati, da bi dosegel gol, in moramo sprejeti dejstvo, da vedno ne moramo preprečiti vseh golov,« še pravi Tanja.

Pri vsem delu in ukvarjanju s floorballom Tanji ne preostane veliko časa za hobije, a zna poskrbeti za dobro voljo. »Ko se ukvarjaš s športom, ki zahteva profesionalen nivo treningov in tekmovanj, nisi pa za svojo igro plačan kot pravi profesionalec, ostane poleg službe bolj malo časa za hobije. V mojem primeru je to še težje, ker hkrati študiram, a če ostane kaj časa, ga porabim za druženje s prijatelji in grem na kakšen dober koncert,« pristavi Tanja, ki je dobra prijateljica z Nano Milčinski in je tudi nastopila v videospotu ene njenih pesmi.