Chicago je le še zmago oddaljen od najboljšega štarta v sezono. V petnajstih tekmah še ni doživel poraza v rednem delu (12-0-3), tako da si trenutno deli rekord z Edmontonom iz sezone 1984-85, ko je ta prav tako na vseh petnajstih uvodnih tekmah zabeležil vsaj točko.

Gostitelji so hitro pokazali svoj pravi obraz in po dveh tretjinah vodili s 3:0. Los Angeles je oba zadetka dosegel v zadnjih dvajsetih minutah; takoj na štartu zadnje tretjine je znižal Mike Richards, isti igralec pa je dobrih deset minut pozneje po podaji Kopitarja vlil upanje kraljem, ki so z izkupičkom 5-6-2 peta najslabša ekipa lige. Edina sinočnja svetla točka v igri Los Angelesa je bila igra z igralcem več, šele drugič v sezoni so Kalifornijci na eni tekmi dvakrat unovčili številčno prednost.

"Verjetno nismo igrali dovolj dobro za zmago. Slab začetek nas je drago stal. V prvi tretjini smo tekmecu podarili gola z nekaj kaznimi in napakami, od česar si nismo več opomogli," je po tekmi razmišljal Richards.

Na vrh vzhodne konference se je z zmago v Buffalu povzpel Pittsburgh, ki je slavil s 4:3. Eden ključnih mož je bil zvezdnik pingvinov Sidney Crosby, ki je ob golu prispeval tudi podaji v zadnji tretjini za odločilna zadetka Pascala Dupuisa za 3:3 in Paula Martina za končnih 4:3. Crosby je sicer s sedmimi goli in 17 podajami drugi na lestvici strelcev.

Boston, ki je na vrhu severovzhodne divizije in točkovno peta najuspešnejša ekipa lige, je s 3:2 slavil v Winnipegu, Calgary je s 4:3 zmagal v Dallasu, Minnesota je bila s 3:2 boljša od Detroita, New York Rangers so z 2:1 odpravili Washington, Vancouver pa je doma po kazenskih strelih s 3:4 pokleknil pred St. Louisom.