Na poti v Francijo so slovenski prvaki doživeli neprijetno presenečenje, kajti fizioterapevt Siniša Sladek je ostal brez delovne opreme. Brez možnosti za uspeh pa so že na začetku tekme v dvorani La Phare ostali francoski podprvaki. Gorenje (doma je ostal Niko Medved) je fantastično začelo in v 14. minuti je imelo že devet zadetkov prednosti (11:2). S trdno obrambo na čelu z vratarjem Ivanom Gajićem (15 obramb) in hitrimi (pol)protinapadi so gostje dotolkli Francoze, ki so v 19. minuti prvič zaostajali za deset zadetkov (4:14).

Tudi v nadaljevanju je šlo za igro mačke z mišjo, Velenjčani pa so neusmiljeno polnili mrežo in si priigrali prvo gostujočo zmago v letošnji ligi. Rekordno razliko si je ekipa trenerja Branka Tamšeta priigrala pet minut pred koncem, ko je imela kar 13 golov plusa (31:18). Povratna tekma bo v soboto, 24. novembra, ob 16.30 v Rdeči dvorani. »V fantastični predstavi smo Chambery nadigrali v vseh elementih igre. Vseh šestdeset minut smo nadzirali potek tekme. Francozi niso slaba ekipa, a tokrat smo bili za razred ali celo dva boljši,« je ocenil Gorenjev trener Branko Tamše. dek