Po mnenju mnogih gre za zelo sporno dejanje, zaradi česar občinski svetniški skupini SDS in NSi zahtevata sklic izredne seje občinskega odbora za predšolsko vzgojo in izobraževanje, predlagata pa tudi sklic parlamentarnega odbora državnega zbora za izobraževanje, znanost, kulturo, šport in mladino. Svetniki so prepričani, da je ljubljanski župan grobo izrabil ravnatelje šol in vrtcev za svojo medijsko in politično podporo.

Na neprimernost sestanka je sicer prvi opozoril ravnatelj Osnovne šole Prule Dušan Merc, ki je dejal, da se želi na tak način instrumentalizirati oziroma zlorabiti ravnatelje, s čimer se strinjajo tudi nekateri strokovnjaki. Rok Praprotnik s protikorupcijske komisije je ocenil, da je šlo za politizacijo strokovnih služb in institucij znotraj mesta, dr. Miro Cerar s pravne fakultete pa meni, da "ni primerno, da župan preverja politično podporo oziroma zaupanje med poklicnimi funkcionarji, direktorji in uslužbenci občine ter z njo povezanih zavodov in drugih sistemov, kajti njihov poklicni status ni političen in bi bil lahko kompromitiran, če bi se s svojih poklicnih položajev izrekali o podpori županu. Seveda je tudi nerealno pričakovati, da bi se v takšnem položaju vsi ti upali iskreno izreči o takšni podpori".

Na Mestni občini Ljubljana se včeraj niso odzvali na pobudo svetnikov. Po sestanku pred dvema tednoma pa so pojasnili, da se je župan takrat sestal s sodelavci "velike mestne družine" in jih seznanil s preiskavo ter se jim zahvalil za dobro sodelovanje.