Slovenska judoistka Tina Trstenjak je zmagala na tekmi svetovnega pokala v Carigradu v kategoriji do 63 kilogramov, v finalu je ugnala Nemko Claudio Ahrens. Uspeh je s tretjim mestom v isti kategoriji dopolnila še Vlora Beđeti. Anka Pogačnik je v kategoriji do 70 kilogramov prav tako osvojila tretje mesto. Kegljačice celjskega Lanteksa so zmagovalke klubskega svetovnega pokala. V finalu v nemškem Augsburgu so v soboto premagale subotiški Pionir s 6,5:1,5 (3443:3369) in tako ponovile uspeh izpred dveh let iz Skopja. Pri moških so zmagali kegljači madžarskega Szegeda, ki so bili boljši od avstrijskega St. Pöltna s 7:1 (3642:3586). Poljski Torun je bil zaključno prizorišče letošnje serije za naslov najboljšega spidvejista na svetu Speedway Grand Prix (SGP). Pred dirko sta bila glavna favorita za naslov Avstralec Chris Holder in Danec Nicki Pedersen, doslej že trikrat svetovni prvak, ki je za petindvajsetletnim Avstralcem zaostajal za vsega dve točki, a je bil na koncu boljši Holder. Prireditelji zimskih olimpijskih iger 2014 v Sočiju so razkrili pot, ki jo bo pred igrami opravila olimpijska plamenica. Ta se bo na pot odpravila čez eno leto in ob tem obiskala večino ruskih lepot. Šlo bo za najdaljšo pot olimpijske bakle v zgodovini zimskih olimpijskih iger, plamenico pa si bo na poti izmenjalo več kot 14.000 nosilcev. šr