Obračun Tottenham - Lazio se je končal z delitvijo točk in brez zadetkov, angleški nogometaši pa so si pripravili več priložnosti, a jih niso znali unovčiti. Mariborčani so se zmago zavihteli na vrh skupine J.

V začetni enajsterici Interja je začel reprezentančni vratar Samir Handanović, ki je v 17. minuti ubranil enajstmetrovko Bebrasu Natchu, a je bil v nadaljevanju akcije nemočen ob zadetku Aleksandra Rjazanceva. V 39. minuti je izenačil Marko Livaja, v 84. minuti je Ruse v vodstvo znova popeljal Salomon Rondon, za točko Italijanov pa je v sodnikovem podaljšku poskrbel Juto Nagatomo. V dresu Newcastle Uniteda je v prvi postavi začel Haris Vučkić, angleško moštvo pa se iz gostovanja pri Maritimu vrača z rezultatom 0:0. Vučkić je igral do 53. minute, v tem času pa je sprožil en strel na nasprotni gol. Manj zadovoljen je bil po koncu tekme reprezentančni napadalec Tim Matavž. Njegov PSV je prvo tekmo igral proti Dnjepru iz Dnjepropetrovska in jo izgubil z 0:2. Matavž je srečanje začel na klopi, v igro pa je vstopil v 74. minuti.

Udinese je v skupini A gostil Anži Mahačkalo, kljub zaostanku ob polčasu (0:1) pa so Italijani po zaslugi Antonia Di Nataleja v sodnikovem podaljšku izenačili. Bolj zanimivo je bilo na drugi tekmi omenjene skupine. Švicarski Young Boys Bern je doma pričakal Liverpool, kljub vodstvu z 2:1 po prvem polčasu pa so Švicarji prišli do vodstva, do konca tekme pa je Liverpool vendarle tekmo obrnil v svojo korist in jo dobil s 5:3.

Atletico Madrid, branilec naslova, je brez težav s 3:0 odpravil Hapoel Tel Aviv, Viktoria Plzen pa je s 3:1 premagala Academico Coimbro. Limassol in Borussia Mönchengladbach sta se razšla z izidom 0:0, z remijem 2:2 pa se je končala tekma med Fenerbahčejem in Marseillom. Visoke zmage s 4:0 so se veselili igralci Bordeaxa, ki so premagali Brugge. Z istim rezultatom je Napoli v skupini F premagala AIK Solno, junak srečanja pa je bil Eduardo Vargas, ki je zadel trikrat, četrti gol pa je zabil Blerim Džemaili.

V skupini E je Koebenhaven z 2:1 premagal Molde, obračun Stuttgarta in Steaue iz Bukarešte pa se je končal z 2:2. Brez zmagovalca se je končalo tudi srečanje skupine G med Sportingom iz Lizbone in Baslom (0:0), Genk pa je z 1:0 odpravil Videoton. V skupini H, kjer igrata Inter in Rubin, je na drugi tekmi Partizan z Nefči Bakujem igral 0:0. Athletic Bilbao je v prvi tekmi skupine I gostil Hapoel Kirjat Schmono. Athletic, finalist lanske izvedbe evropske lige, se je hitro znašel v zaostanku, a nato izenačil in iztržil točko (1:1). Na drugi tekmi sta se Lyon in Sparta Praga razšla brez zmagovalca (0:0). Tekma med Bayer Leverkusnom in Metalistom iz Harkova se je končala z izidom 0:0, Rosenborg pa je z 2:1 odpravil Rapid Dunaj. Nizozemski Twente je v skupini L s Hannovrom igral 2:2, Levante pa je bil z 1:0 boljši od Helsingborga.