Ruparjev odvetnik Rok Petrič je pred današnjim zaključkom dokaznega postopka še enkrat opozoril na slabo tolmačenje in nejasne fotokopije pomembnih listin, ki bi jih moralo tožilstvo predložiti v izvirniku, saj naj ne bi bilo ni mogoče ugotoviti, ali so listine pristne. Tožilka Renata Vodnjov pa je ocenila, da so "navajanja zagovornika, ki gradi neke vrste konstrukt, da naj bi bilo vse ponarejeno in izmišljeno, neutemeljena".

Sodnica Marjeta Dvornik je predloge zagovornika zavrnila. Prav tako ni ugodila dokaznim predlogom, ki jih je odvetnik podal na preteklih narokih, med drugim tudi ponovno zaslišanje nekaterih prič. Je pa sodnica pritrdila, da bi morala iz evidence biti izbrisana ena izmed Ruparjevih preteklih obsodb zaradi kaznivega dejanja obrekovanja. Rupar je bil v preteklih letih štirikrat obsojen na pogojno in denarno kazen za različna kazniva dejanja. Še vedno v evidenci ostaja zadnja pogojna obsodba, ki poteče leta 2013.

Tokrat obtožnica Ruparja bremeni, da je leta 2004 prejel 40.000 evrov, ki jih je avstrijsko podjetje Aquaplus namenilo tržiški občini, da bi pokrila stroške priprave na izgradnjo čistilne naprave. Vendar Rupar čeka ni predal v občinsko blagajno. Tako tožilstvo Ruparju očita, da je z namenom protipravne premoženjske koristi zlorabil svoj županski položaj. Rupar pa trdi, da sam čeka ni nikdar prejel.

Na kranjskem in ljubljanskem sodišču zaradi dejanj v času Ruparjevega županovanja še vedno tečejo tudi gospodarski spori. Ker kljub plačilu Aquaplusa občina ni podpisala pogodbe s podjetjem za gradnjo čistilne naprave, Aquaplus občino toži za približno pol milijona evrov odškodnine za povzročeno poslovno škodo. Hkrati je tržiška občina v zvezi s tem poslom sprožila spor zaradi unovčitve garancije v višini okrog 400.000 evrov proti eni od avstrijskih bank.

Po zaključku dokaznega postopka bi danes morale slediti zaključne besede tožilstva in obrambe ter izrek sodbe, vendar je sodnica sojenje preložila na 20. september. Danes popoldne je namreč Dvornikova dežurna preiskovalna sodnica, policija pa ji bo na zaslišanje pripeljala štiri osumljence za nedovoljeno trgovino z drogami. Ti naj bi sodelovali pri preprodaji 20 kilogramov kokaina, ki so jih policisti odkrili junija na gorenjski avtocesti. Takrat so prijeli dva osumljenca, sedaj pa še štiri.