»Težko je zbrati prave besede, ko ti ne uspe veliki met. Kljub temu pa moram poudariti, da sem na fante in na vse okolje zelo ponosen. V slačilnici sem dejal, da moramo naslednjič narediti vse, kar je v naši moči, da bi nam tako velika tekma uspela. Poznalo se je, da nismo bili najbolj sproščeni, da je manjkala predvsem natančnost v napadu,« je sinoči z resnim izrazom na obrazu povedal Darko Milanič in na vprašanje, kaj meni o spornih sodniških odločitvah, dejal: »Gola Dinama ne morem komentirati, saj nisem videl posnetka. Kot slišim, so mnenja zelo različna. Vedeli smo, da bo sodnik ščitil napadalca, kot je to v navadi v Španiji. Naš zadetek v drugem polčasu? Prehitro je bil dosojen prekršek, sodnik bi lahko pustil prednost.«

Milaničev kolega na drugi strani Ante Čačić ima ob drugi zaporedni uvrstitvi zagrebškega kluba v ligo prvakov mnogo razlogov za veselje. Čačić je v Maksimiru preživel že mnoge odstavitve tako medijev kot javnosti nasploh, trdno v sedlu pa ga držijo uspehi, saj z Dinamom sploh še ni izgubil. Njegov niz nepremaganosti traja že 31 tekem. »Vedeli smo, kako se moramo lotiti nasprotnika. To smo tudi storili. Po vodstvu z 1:0 sploh nisem bil evforičen. Vedel sem, da se lahko Maribor vrne v igro, ocenjujem pa, da smo se več kot zasluženo uvrstili v prestižno tekmovanje,« je povedal Ante Čačić in pohvalil atmosfero v Ljudskem vrtu: »Lepo je biti del takšnega spektakla.«